استخراج بیت‌کوین با استفاده از مازاد انرژی

استخراج بیت‌کوین با استفاده از مازاد انرژی


واحدهای تولید برق که از گاز طبیعی استفاده می کنند، نمی توانند مازاد انرژی را به شبکه توزیع برق ارسال کنند. این امر به هدر رفتن گاز طبیعی منجر می شود.

 اما یک واحد تولید برق در درسدن واقع در ایالت نیویورک راه حلی برای این مشکل یافته است. این واحد تولید برق از مازاد انرژی برای تولید ارز دیجیتال استفاده می کند.

به گزارش ایتنا از مهر، شرکت «Greenidge Generation» اعلام کرده از انرژی مازاد در این واحد برای استخراج بیت کوین استفاده می‌کند. به گفته این شرکت ۷ هزار سیستم استخراج در این واحد روزانه حدود ۵.۵BTC تولید می کنند.

این واحد و شریک استخراج ارز دیجیتال آن (اطلس هولدینگ) این اقدام را به سود واحد تولید برق و البته مردم منطقه می‌دانند. آنها ادعا می کنند تولید ارز دیجیتال به واحد مذکور کمک می‌کند به سودآوری دست یابد و همزمان مشاغل بیشتری ایجاد کند.

البته محدودیت‌هایی نیز وجود دارد. استخراج ارز مجازی به وسیله گاز طبیعی ممکن است اما در سیستم هایی که از انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کنند این قابلیت چندان قبل قبول نیست زیرا می توان مازاد انرژی را ذخیره کرد. از سوی دیگر قابلیت اجرای این پروژه در بلند مدت نیز یک چالش دیگر به حساب می آید.

منبع: خبرگزاری ایتنا