تصاویر | آپشن‌های شگفت انگیز هیوندا النترا 2021

معرفی خودرو هیوندا النترا 2021 با امکانات جدید فراوان

هیوندا النترا 2021 جدید، چند هفته پیش با طرحی کامل جدید و متفاوت، فناوری‌ها و تکنولوژی‌های پیشرفته و برای اولین بار با پیشرانه هیبریدی ارائه شد. این سدان جدید ویژگی‌های متفاوتی از سوناتا 2020 دارد و از آن نیز کمی بزرگتر است.

حتی با وجود تمایل بیشتر مشتریان به کراس اوورهای کامپکت مانند Venue، هیوندا همچنان به تولید به سدان پرفروش خود مشغول است. هیوندا امکانات بیشتری مانند Android Auto, Carplay را به خودروهای ارزان قیمت و پرطرفدار خود مانند افزوده و از مهمترین ویژگی جدید این خودرو هیبریدی بودن ظاهر بی‌نظیر آن است. 

 مدل 2020 از نظر ظاهری به طور گسترده ای موجب کاهش قیمت آن شد. به همین دلیل این بار هیوندا النترا را باز ظاهری جدید وارد بازار کرده است. این کمپانی با از بین بردن ظاهر عجیب و غریب و افزودن زیبایی و ظرافت‌های الهام گرفته شده از سوناتا، طراحی آن به نحوی عالی بازیابی کرده است. به گفته هیوندا، زیبایی النترا جدید مانند یک کوپه چهار در زیبا است. جلوپنجره کوچکتر، خطوط جدید و چراغ‌های اصلاح شده، همه به زیبایی این خودرو افزوده است. 

شاید بزرگترین جهش النترا  را بتوان بخش فناوری‌های آن دانست. مدل‌های پایه و عادی آن دارای یک صفحه نمایش 8 اینچی با استانداردهای Apple Carplay و Android Auto هستند. مدلهای دیگر آن دارای صفحه نمایش 10.3 اینچی با قابلیت اتصال همزمان دو گوشی از طریق بلوتوث بوده که در زیر یک قطعه شیشه قرار گرفته است. 

علاوه بر تغییرات داخلی، می‌توان به فناوری‌های رانندگی آن مانند سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک، نگهدارنده بین خطوط و سیستم هشدار و توجه راننده اشاره کرد. از دیگر ویژگیهای النترا کلید دیجیتال بوده که این سیستم در سوناتا نیز وجود دارد و میتوان بسیاری از عملکردهای خودرو را با تلفن همراه کنترل کرد. 

مدل هیبریدی این خودرو از یک موتور 1.6 لیتری جفت شده با موتور برقی استفاده میکند که قدرت 139 اسب بخار و گشتاور 179 نیوتون-متر را تولید می‌کند. هیوندا پیشبینی کرده است که النترا در حالت ترکیبی سوخت، می‌تواند به ازای هر گالن، 50 مایل را طی کند. 

motor1.com


 

منبع خبر: خبر آنلاین