سریال خاتون
فناوری

هایپرلوپ آینده سفرهای بین‌المللی است؟

چمدان – هایپرلوپ یک حالت حمل و نقل پیشنهادی است که شامل مسافرت در کپسول های براق و غلاف مانند می‌باشد که از طریق یک لوله استیل کم فشار با سرعت بیش از ۶۰۰ مایل در ساعت (حدود ۹۶۵ کیلومتر در ساعت) حرکت می کند.

طرفداران هایپرلوپ، که ظاهراً از حمل و نقل هوایی پایدارتر و سریعتر از قطارهای پر سرعت امروزی است، می گویند که هایپرلوپ آینده سفرهای بین‌المللی است.

در اوایل این ماه، هاردت هایپرلوپ، استارتاپ هلندی نتایج یک تحقیق را بررسی و منتشر کرد.

هایپرلوپ

این گزارش نشان می دهد که یک شبکه گسترده هایپرلوپ در اروپا، به طور قابل توجهی زمان رفت و آمد بین شهرهای اروپا را کاهش می دهد، مرزها را محو می کند و “مزایای اقتصادی چشمگیری” را ارائه می دهد.

این مطالعه نشان می دهد اتصال بهتر آمستردام با سایر مراکز اروپایی باعث بهبود سفر تجاری و “تقویت ارزش اقتصادی این شهر” می شود.

 در این گزارش آمده است: هایپرلوپ می تواند در هر جهت ۲۰۰ هزار مسافر در ساعت را حمل کند.  مسافران می توانند در مدت زمان ۹۰ دقیقه به پاریس برسند (کمتر از نصف زمانی که در حال حاضر با قطار و تقریباً همزمان با یک پرواز مستقیم).  این مطالعه نشان می دهد که آمستردام به بروکسل از طریق هایپرلوپ کمتر از یک ساعت طول خواهد کشید …

سال گذشته، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت، تیم هاور، به CNN Travel گفت که شبکه پیشنهادی هاردت هایپرلوپ در اروپا جایگزینی برای پروازهای آلوده کوتاه مدت خواهد بود.

هایپرلوپ

منبع : cnn

منبع خبر: خبر آنلاین

دکمه بازگشت به بالا