سریال خاتون
فناوری

ذخیره تصاویر کاربران اینستاگرام با ماسک

ذخیره تصاویر کاربران اینستاگرام با ماسک

محققان سلفی‌های افراد با ماسک‌های طبی را از شبکه‌های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام جمع آوری کرده‌اند تا با کمک این اطلاعات فناوری شناسایی صورت را ارتقا دهند.

به گزارش ایتنا از مهر، وب سایت سی نت در گزارشی جدید فاش کرد هزاران سلفی افراد با ماسک را در بسترهای آنلاین کشف کرده شده است. این تصاویر به طور مستقیم از اینستاگرام جمع آوری شده‌اند.

از این مخازن برای ارتقای فناوری شناسایی صورت و کمک به  شناسایی افرادی بهره گرفته شده که در دوره شیوع ویروس کرونا از ماسک استفاده می کنند.

ماسک قسمت زیادی از صورت فرد را می پوشاند و به نرم افزارهای شناسایی صورت پیشرفته مانند Face ID اپل اجازه نمی دهد اجزای صورت فرد را به درستی ردیابی کنند.

در همین راستا محققان ساخت مخازنی حاوی هزاران سلفی افراد با ماسک را آغاز کرده اند. در هر یک از مخزن‌ها بین ۱۲۰۰ تا ۵ هزار عکس وجود دارد.

به گفته وفا ابراش مدیر استارت آپ شناسایی صورت Workaround ، تصاویر موجود در مخزن این شرکت بدون رضایت صریح کاربران از حساب کاربری اینستاگرام آنها جمع آوری شده است. به گفته ابراش اگر کاربران تمایلی ندارند از تصاویر آنها در مخازن استفاده شود، می توانند حساب‌های کاربری خود را در وضعیت  پرایوت قرار دهند.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا