سریال خاتون
فناوری

معرفی Intel NUC 9: کوچک اما دارای پتانسیل بالا

برای چندین سال گذشته، برخی از جالب‌ترین تحولات در دنیای بازی‌ها، کامپیوترهای کوچک مخصوص بازی بوده است. این ماشین‌های جمع و جور بخشی از همان سیستم‌های غول آسا قدیمی هستند که می‌توانند نیازهای یک بازی مدرن مانند کارت گرافیک عالی را برطرف کنند.

برخی از اینها آن قدر کوچک و قابل حمل هستند که می‌توان حتی آن را بر روی میز قرار داد. 

معرفی Intel NUC 9: اندازه کوچک اما پتانسیلی بالا

اما در واقع داشتن و استفاده از چنین کامپیوتری نیازمند مهارت و صبر است که باعث می‌شود علاقهمندان آن این پرسش را بپرسند که آیا ارزشش را دارد؟

این سیستم‌ها مشکلاتی را به همراه خود دارند مانند عملکرد ضعیف حرارتی به دلیل کوچک بودن محفظه و محدود بودن جریان هوا.

کامپیوتر جدید NUC 9 Extreme  اینتل (که با نام Ghost Canyon نیز شناخته می‌شود) پاسخ شرکت به این مشکلات است.

آخرین نسخه کامپیوترهای کوچک NUC 9 اینتل یک سیستم جمع و جور است و از قدرت کافی برای اجرای جدیدترین بازی‌های AAA با وضوح تصویر بالا برخوردار است. همچنین سرهم کردن و کار کردن با آن بسیار ساده است و از یک سیستم خنک کننده بسیار موثر برخوردار است. 

معرفی Intel NUC 9: اندازه کوچک اما پتانسیلی بالا

معرفی Intel NUC 9: اندازه کوچک اما پتانسیلی بالا

اینتل نیز نتوانسته تمام مشکلات را پوشش دهد و ممکن است چند ایراد در این سیستم وجود داشته باشد. قیمت کیت آن با پردازنده Core i5 کمتر از 1000 و با پردازنده Core i9 بیش از 1600 دلار است.

این کیت‌ها بدون حافظه، سیستم عامل و کارت گرافیک هستند و قیمت تمام شده پکیج کامل آن که برای بازی‌های مدرن بیش از 2000 دلار قیمت خواهد داشت.

همچنین طراحی درگاه قطعات آن به گونه‌ای است که نمی‌توان هر قطعه‌ای را به آن متصل کرد و باید از یک نوع خاص برای آن استفاده کرد.

با وجود تمام این محدودیت‌ها، اینتل در طراحی یک سیستم کوچک، آسان و در همچنین قدرتمند تلاش کرده و در این مسیر موفق بوده است.

theverge.com

۲۱۲۱
 

منبع خبر: خبر آنلاین

دکمه بازگشت به بالا