سریال خاتون
فناوری

تماشای آنلاین فیلم و سریال

تماشای آنلاین فیلم و سریال

—————- رپرتاژ آگهی —————–

شما هم از آن دسته افرادی هستید که بدون تماشای فیلم یک پای زندگی تان لنگ است؟ در دنیای دنبال کنندگان حرفه ای فیلم های سینمایی، بعد از همه خستگی های روزانه تنها چیزی که می تواند دوباره انرژی از دست رفته را بازگرداند تماشای یک فیلم خوب خواهد بود.

برای ما که دیدن فیلم های به روز دنیا همیشه از تفریحات لذت بخش بوده است، شناختن وب سایت های ارائه دهنده این فیلم ها و سریال ها و انتخاب بهترین گزینه از میان آنها همیشه مهم بوده است. اما به جز دانلود این فیلم ها و سریال ها که فضای زیادی اشغال می کند، یکی از گزینه ها، تماشای آنلاین فیلم ها و سریال ها است.

سابقه تماشای آنلاین فیلم و سریال

با اینکه این سرویس هم اکنون در ایران بدون تغییر دهنده IP قابل استفاده نیست، اما در میان عاشقان فیلم و سریال کمتر کسی را می بینید که Netflix را نشناسد.

نتفلیکس در سال 1977 کار خود را با ارسال دی وی دی فیلم های سینمایی از طریق پست برای علاقه مندان به سینما آغاز کرد و به دلیل هزینه های زیادی که مجبور بود بابت پست بپردازد، از سال 2010 رسما خدمات خود را با استفاده از تکنولوژی رسانه جاری (Streaming Media) به پخش آنلاین فیلم و سریال تغییر داد.

این کمپانی معروف هم اکنون با داشتن بیش از 182 میلیون نفر مشترک در سراسر دنیا، به یکی از موفق ترین تجارت های جهان تبدیل شده است. موفقیت زیاد Netflix در جذب علاقه مندان تماشای آنلاین فیلم تا آنجا پیش رفت که این وب سایت، خود متولی تولید بسیاری از سریال ها و فیلم های بزرگ و موفق در دنیا شد.

خوب است بدانید که مطابق آمار، بخش بزرگی از پهنای باند اینترنت استفاده شده در آمریکا توسط وب سایت های مانند Netflix و Youtube مصرف می شود. همین اعداد و ارقام نشان می دهد که گرایش مردم دنیا برای تماشای آنلاین هر روز در حال افزایش است.

پیش از این، اینترنت کم سرعت ایران مانع بزرگی برای تماشای آنلاین سریال های طولانی بود. اما امروزه با حل نسبی این مشکل، تماشای انلاین فیلم در ایران نیز رواج بیشتری پیدا کرده است. با وجود اینکه ایران هنوز هم در این زمینه فاصله زیادی با کشورهای آمریکایی و اروپایی دارد، به نظرتان اما چرا این علاقه رو به افزایش است؟

 




مزیت تماشای آنلاین فیلم

همانطور که گفته شد، محبوبیت تماشای آنلاین فیلم ها آنقدر رو به افزایش است که وب سایت های ارائه دهنده این خدمات، هر روز برگ برنده ای برای رقابت با رقیبان خود رو می کنند. چرا که با دانلود محتوای آپلود شده توسط یه وب سایت، شما مجبور خواهید بود بخشی از حافظه هارد خود را به آن اختصاص دهید و اگر مانند من از دنبال کنندگان حرفه ای فیلم های به روز دنیا باشید، دیر یا زود از اشغال حجم زیادی از فضای هاردتان کلافه خواهید شد. به همین دلیل است که ترجیح افراد برای تماشای آنلاین فیل و سریال همواره رو به افزایش است.

 




مقایسه حجم مصرفی در تماشای آنلاین و دانلود

به عنوان اولین اصل باید بدانید که حجم اینترنت مصرفی هنگام تماشای آنلاین یک فیلم یا سریال نسبت به دانلود آن تفاوتی ندارد. برای مثال تماشای یک فیلم با کیفیت UHD یا 4K به طور میانگین 7.2  گیگا بایت از حجم اینترنت شما را مصرف خواهد کرد. اما اگر انتخاب شما تماشای آنلاین فیلم HD باشد، بسته به کیفیت یا رزولوشن، مقدر ایترنت مصرفی شما متفاوت خواهد بود. با دیدن فیلمی با کیفیت 720 P هر ساعت تماشای فیلم معادل با مصرف 0.9 گیگا بایت اینترنت خواهد بود. این مقدار برای تماشای آنلاین یا دانلود فیلم یا سریال مورد علاقه تان با رزولوشن 1080 P به 1.5 گیگا بایت برای هر ساعت می رسد.

چنانچه می دانید، رزولوشن 1080 P پر مصرف ترین رزولوشن است. همچنین بهترین کیفیت را در اختیار علاقه مندان به تماشای آنلاین فیلم یا دانلود آن می گذارد. اما اگر بخواهید رزولوشن 2K را انتخاب کنید که هنوز HD به شمار می آید، در هر ساعت 3 گیگا بایت از حجم اینترنت خود را از دست خواهید داد.

اگر می توانید به دیدن فیلمی با کیفیت  SDو رزولوشن 480 P قناعت کنید، برای هر ساعت تنها 700 مگا بایت از حجم اینترنت خود را از دست خواهید داد. این حجم برای تماشای آنلاین فیلم و سریال با کیفیت 320 p به 300 مگا بایت محدود می شود.

در زیر، سرعت مورد نیاز اینترنت برای دیدن آنلاین فیلم به صورت و بی وقفه با کیفیت های مختلف آورده شده است:

کیفیت UHD یا 4K :

سرعت مورد نیاز 16.3 مگا بایت بر ثانیه

رزولوشن های HD:

کیفیت 720 P : سرعت مورد نیاز 2.05 مگا بایت بر ثانیه

کیفیت  1080 P : سرعت مورد نیاز 3.4 مگا بایت بر ثانیه

کیفیت 2K : سرعت مورد نیاز 6.82 مگا بایت بر ثانیه

رزولوشن های SD:

کیفیت 480 P : سرعت مورد نیاز 1.55 مگا بایت بر ثانیه

کیفیت 320 P : سرعت مورد نیاز 0.67 مگت بایت بر ثانیه

 




سخن آخر آنکه محبوبیت تماشای آنلاین فیلم ها و سریال های به روز، هر روزه در حال افزایش است. با این روش علاقه مندان می توانند بدون نگرانی از کمبود حجم برای دانلود و ذخیره آنها، تا ساعت ها خود را سرگرم کنند.

تکنولوژی رسانه جاری یا استریم این امکان را برای افراد فراهم کرده است تا بتوانند آسان تر در میان لیست فیلم ها و سریال های موجود در سایت های ارائه دهنده این خدمات جستجو کنند. این امکان در وب سایت های بسیاری مانند سایت https://30nama.red/streams فراهم شده است که اجازه می دهد شما آخرین فیلم های منتشر شده در سینماهای سراسر جهان را با خیالی آسوده تماشا کنید.   

 

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا