سریال خاتون
فناوری

پوکمون گو دیگر بر روی این گوشی‌ها کار نخواهد کرد

پوکمون گو دیگر بر روی این گوشی‌ها کار نخواهد کرد

مسئولان توسعه پوکمون گو در شرکت نیانتیک اعلام کردند که پشتیبانی را برای برخی از دستگاه‌های قدیمی‌تر خاتمه خواهند داد. دستگاه‌های اصلی که از پشتیبانی خارج خواهند شد عبارتند از گلکسی S4 سامسونگ، گلکسی S5 سامسونگ، گلکسی نوت 3 سامسونگ، و گلکسی J3 سامسونگ.

 

به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، ایکسپریا Z2 و ایکسپریا Z3 سونی و همچنین Moto G موتورلا (دستگاه کم هزینه ولی با ارزش فوق‌العاده کلاسیک این برند) نیز در لیست این خروجی‌ها هستند. دستگاه‌های دیگری نیز در این فهرست قرار خواهند گرفت.

 

به زودی Pokemon GO  پشتیبانی از اندروید 32 بیتی را خاتمه خواهد داد.نیانتیک توضیح داده است که «بسیاری از دستگاه‌های اندرویدی که پیش از سال 2015 ساخته شده‌اند» پس از تاریخ مشخص شده پشتیبانی نخواهند شد.

اگر مایلید تا همین الان ببینید آیا دستگاه قدیمی شما 32 بیتی است یا 64 بیتی چند راه برای بررسی آن وجود دارد.

 

یکی از راه‌های بررسی اینکه آیا دستگاه اندرویدی شما 32 بیتی است یا 64 بیتی این است که اپی به نام  Device Info: View Device Information را از گوگل پلی استور دانلود کنید. در این اپ، به تب CPU بروید و CPU type را چک کنید تا ببینید 32-bit است یا 64-bit. اگر شما دستگاهتان را نیم دهه اخیر خریداری کرده‌اید احتمال قابل توجهی وجود دارد که دستگاهتان 64 بیتی باشد.

 

نیانتیک مثالهای ذیل از دستگاه‌های 32 بیتی را منتشر کرده است:

– گلکسی S4، S5، نوت 3، J2، J3 سامسونگ

– ایکسپریا Z2 و Z3 سونی

– Moto G (نسل اول) موتورولا؛ نکسوس 6

– الجی Fortune، Tribute

– وان‌پلاس وان

– اچ‌تی‌سی وان (M8)

– زد‌تی‌ای Overture 3

  

یکی از نمایندگان نیانتیک توصیه کرد «همچنین، توصیه می‌کنیم که پیش از خرید یک دستگاه جدید اطلاعات لاگین اکانتتان (یعنی ارائه‌دهنده لاگین، نشانی ایمیل، و پسووردتان) را ذخیره کنید تا بر روی گوشی جدیدتان بتوانید مجددا در اکانتتان لاگین کنید».

 

تاریخ پایان پشتیبانی چه زمانی است؟

نیانتیک از ابتدای اوت 2020 (یازده تیر ماه خورشیدی) دیگر از دستگاه‌های اندرویدی 32 بیتی پشتیبانی نخواهد کرد. البته نباید فراموش کرد که پوکمون گو نخستین اپی نیست که پشتیبانی از دستگاه‌های اندرویدی 32 بیتی را متوقف می‌کند. در واقع این موجیست که از ژانویه 2019 شروع شده بود.

 

به هر حال ماه اوت به سرعت در حال نزدیک شدن است، حواستان باشد که در دستگاه دیگری لاگین کنید تا اکانتتان سینک (همگامسازی‌شده) باقی بماند.

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا