سریال خاتون
فناوری

خلاقیت‌های عجیب اپل در عینک هوشمند جدیدش!

خلاقیت‌های عجیب اپل در عینک هوشمند جدیدش!

طرح‌های آینده‌نگرانه اپل برای یک «سیستم مدولار برای دستگاهی که بر روی سر نصب شود» در یک پتنت جدیدا علنی شده و منتشر شده در USPTO در معرض دید عموم قرار گرفت. اداره پتنت (حقوق انحصاری) و نشان‌های تجاری آمریکا این سند را با نام مخترعان آن پل ایکس وانگ و دینش سی متیو، که نخستین بار در آوریل 2019 برای آن افتتاح پرونده کرده بود، به نمایش در آورد. این، احتمالا، می‌تواند نشانگر زبان طراحی مورد نظر اپل برای عرضه نهایی عینک هوشمندش باشد، که به قابلیتهای واقعیت افزوده مجهز شده و گفته می‌شود نام آن Apple Glass خواهد بود.

 

به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، سیستم مدولار (چندقسمتی) این دستگاه که بر روی سر سوار می‌شود، طبق آنچه در وبسایت Apple Insider توصیف شده است، به صورت یک سیستم مدولار با اجزاء قابل سفارشی‌سازی به نظر می‌رسد. این دستگاه که بر روی سر سوار می‌شود (عینک) «احتمالا یک یا چند ماژول خواهد داشت که با کارکردهای دیگر ماژول فریم این دستگاه سرنصب به صورت یکپارچه عمل خواهند کرد».

 

 

اپل، به شکلی، با عرضه آیپد پرو راه را برای این سیستم هموار کرده است. آیپد پرو سیستمی به نام «کانکتور هوشمند» دارد که با دستگاه‌هایی همچون کیبورد هوشمند اپل کار می‌کند، که از «پینهای کانکتور هوشمند» استفاده می‌کند.

 

این با آنچه بیشتر اسمارتفون‌ها قادر به انجام آن از طریق USB و اسکسسوریها هستند خیلی متفاوت نیست – ولی با آیپد پرو و این سیستم کیبوردی ما به شناخت اولیه‌ای از اینکه دستگاه کامل نهایتا با داشتن قطعات قابل جدا شدن و قابل تعویض به چه شکلی در می‌آید دست یافتیم.

 
قبلا شایعه شده بود که اپل در حال کار بر روی یک سیستم هدفون مدولار است، و اخیرا با موفقیت یک محصول نیمه مدولار را عرضه کرد: Apple Watch bands. هرچند که این محصول از جنبه فنی شباهت کاملی به اپل گلس ندارد، چرا که چندان هوشمند نیست.

 

در چکیده توضیخات این پتنت اینگونه آمده است: «ماژول‌های دسته (بازوی) عینک به راحتی با یکدیگر قابل تعویض هستند تا بخش‌ها و کارکردهای مختلفی در زمان‌های مختلف در اختیار قرار دهند. در این راستا، یک ماژول فریم یک دستگاه سرنصب نیازی ندارد که شامل قطعات دائمی نیز باشد که هر کارکردی که بعدا ممکن است کاربر به آن تمایل داشته باشد را دارا باشد. در عوض، این دستگاه سرنصب می‌تواند، از طریق استفاده از یک یا چند ماژول بازویی، قابلیت‌های بسط یافته و قابل سفارشی‌سازی داشته باشد».

 

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا