سریال خاتون
فناوری

اعتماد به تبلیغات پر زرق و برق فضای مجازی اشتباه است

اعتماد به تبلیغات پر زرق و برق فضای مجازی اشتباه است


رئیس پلیس فتا استان کرمان در خصوص تبلیغات در بستر فضای مجازی گفت: سودجویان با تبلیغات کاذب در فضای مجازی سعی در جلب اعتماد کاربران و در نهایت سوء‌استفاده از آن‌ها را دارند.

 

به گزارش ایتنا از پایگاه اطلاع ‌رسانی پلیس فتا، سرهنگ امین یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: تبلیغات در فضای مجازی یکی از راه‌های اطلاع رسانی به جامعه در مورد محصولات یا خدمات است که هدفی جزء جذب مشتری ندارد.

وی افزود: برخی افراد سودجو از این بستر سوءاستفاده کرده و با تبلیغات گسترده دروغین و کاذب در خصوص تبلیغ بسته‌های رایگان اینترنتی یا شارژهای شگفت‌انگیز و ارزان تلفن همراه، تور‌های گردشگری، فروش اجناس عتیقه و آنتیک، لوازم منزل، خودرو،  دارو، کالا‌های مجرمانه و ممنوعه و … به دنبال فریب شهروندان و سوء‌استفاده از آن‌ها هستند.

این مقام انتظامی بیان کرد: با توجه به اینکه اغلب تبلیغات در فضای مجازی در خصوص فروش کالا است، مجرمان سایبری با سوءاستفاده از اعتماد افراد اجناس خود را با قیمت‌های پایین‌تر از عرف بازار ارائه و با جلب اعتماد مشتریان اقدام به کلاهبرداری از آنان می‌کنند.

سرهنگ یادگارنژاد در راستای جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی به شهروندان توصیه کرد: در زمان مواجه با تبلیغات فروش کالا در فضای مجازی ضمن توجه به اصالت کالا حتما از فروشگاه‌های دارای نماد اعتماد الکترونیک خرید خود را انجام دهید.

وی افزود: در صورت خرید از سایت‌های تبلیغاتی و شبکه‌های اجتماعی قبل از رویت کالا از پرداخت هرگونه وجهی خودداری کنید چرا که کلاهبرداران سایبری پس از اخذ مبالغ، دیگر پاسخگوی تلفن و تعهد خود نخواهند بود.

این مقام مسئول ادامه داد: در صورتی که نیاز به پرداخت وجه از طریق درگاه‌های پرداخت بانکی احساس شد حتما به مولفه‌های یک درگاه پرداخت الکترونیکی معتبر توجه و سپس اقدام به پرداخت وجه کنید.

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس cyberpolice.ir با پلیس فتا در میان بگذارند.

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا