سریال خاتون
فناوری

محبوبیت ورزش با کمک واقعیت مجازی در دوران کرونا

محبوبیت ورزش با کمک واقعیت مجازی در دوران کرونا

سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۱۱

ایتنا- دوران کرونا برای بسیاری از افراد که به شدت به حضور فیزیکی در خارج از خانه عادت داشتند مشکل ساز بوده است ولی به نظر می‌رسد که ورزش‌هایی که به کمک واقعیت مجازی و واقعیت افزوده انجام می‌شوند در این دوران محبوبیت خاصی پیدا کرده‌اند.

محبوبیت ورزش با کمک واقعیت مجازی در دوران کرونا
دوران کرونا برای بسیاری از افراد که به شدت به حضور فیزیکی در خارج از خانه عادت داشتند مشکل ساز بوده است ولی به نظر می‌رسد که ورزش‌هایی که به کمک واقعیت مجازی و واقعیت افزوده انجام می‌شوند در این دوران محبوبیت خاصی پیدا کرده‌اند.

 

به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، بسته شدن باشگاه‌های ورزشی در دوران قرنطینه جهانی کرونا یک مشکل بزرگ برای دوستداران ورزش بود ولی از ماه مارس تا به امروز روند فروش محصولات ورزشی بر پایه واقعیت مجازی به خاطر همین موضوع سیری صعودی داشته است.

 

یکی از مواردی که به شدت در این زمینه موفق بوده است، بازی واقعیت مجازی BoxVR است که در  پلتفرم اوکولوس ریفت قابل استفاده است و می‌توان آن را در کیت Quest  این سیستم واقعیت مجازی در اختیار داشت.

 
همانطور که از نام این بازی مشخص است، کاربر در آن تجربه‌ای مشابه ورزش بوکس را در واقعیت مجازی تجربه خواهد کرد که کاربران این سیستم به صورت کامل از میزان فعالیت جسمانی دخیل در انجام این ورزش واقعیت مجازی راضی بوده‌اند.

 

حال شرکت سازنده این بازی بر اساس محبوبیت جدید و تازه کسب شده این عنوان به سراغ عرضه یک DLC (مجتوای دیجیاتلی قابل دانلود) برای این بازی رفته است تا تنوع حرکتی بیشتری به این عنوان واقعیت مجازی بدهد.

 

علیرغم اینکه عناوین فراوانی برای فعالیت جسمانی در دنیای واقعیت مجازی وجود دارند ولی نکته مهم درباره BoxVR این است که این عنوان تقریبا تمام بدن شما را به تحرک وا خواهد داشت و به همین دلیل نیز یک جایگزین خانگی باشگاه ورزشی با هیجان و جذابیت بسیار بالا به حساب می‌آید.

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا