سریال خاتون
فناوری

اپل اجازه انتشار بازی‌های مایکروسافت، گوگل و فیس‌بوک در اپ استور نمی‌دهد

اپل اجازه انتشار بازی‌های مایکروسافت، گوگل و فیس‌بوک در اپ استور نمی‌دهد

تنها راه دسترسی به اپلیکیشن‌ها در دستگاه‌های آیفون و آیپد، فروشگاه اپ استور اپل است و اگر اپل اجازه انتشار برنامه‌ای را در فروشگاه خود ندهد، در این صورت آن برنامه در محصولات این شرکت قابل دسترس نخواهد بود.

به گزارش ایتنا از ایسنا، این وضعیت شامل حال برنامه‌های سه غول فناوری مایکروسافت، فیس بوک و گوگل شده که همگی اپلیکیشن‌های بازی مهمی دارند که اپل حاضر به انتشار آنها نیست. اپلیکیشن Game Pass  مایکروسافت، Stadia گوگل و اپلیکیشن Gaming فیس‌بوک همگی برای انتشار در اپل استور اپل با موانعی روبرو شده‌اند. دلیل آن هم این است که این شرکت‌ها هر کدام از این بازی‌ها را برای بازبینی به اپل ارائه نداده‌اند.

سخنگوی اپل هفته جاری به بیزنس اینسایدر گفت: اپ استور ایجاد شده تا محل مطمئنی برای مشتریانی باشد که اپلیکیشن‌ها را کشف و دانلود می‌کنند و فرصت کسب و کار عالی برای سازندگان به وجود می آورد. به دلیل این که این شرکت‌ها هر کدام از این بازی‌ها را برای بازبینی ارائه نکرده اند، اپل مانع اپلیکیشن‌هایی شده که دسترسی به این بازی‌ها را فراهم می کنند.

اما اپل به خدماتی مانند نتفلیکس و اسپاتیفای اجازه داده که بدون بازبینی هر کدام از محتواها به اپ استور دسترسی داشته باشند پس چرا سرویس مشابه برای بازی چنین اجازه ای ندارد؟ اپل مدعی است بازی‌ها برخلاف موسیقی و فیلم، تعاملی هستند و انتظارات مصرف کنندگان در این خصوص متفاوت است.

فیس‌بوک برای این که بازیش در اپل استور اپل منتشر شود آن را از اپلیکیشن بازی فیس بوک حذف کرده است.

گوگل هم بخش اصلی برنامه خود را حذف کرد و برنامه Stadia گوگل در iOS بازی‌های ویدیویی را در گوشی پخش نمی‌کند.

سرویس بازی Game Pass  مایکروسافت هم زمانی که در ۱۵ سپتامبر راه اندازی شود تنها در تلفن‌های هوشمند و تبلت‌های اندروید موجود خواهد بود.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، سخنگوی مایکروسافت و مدیر عملیاتی فیس‌بوک از سیاست‌های اپل به شدت انتقاد کرده اند، در حالی که نماینده برنامه Stadia گوگل در این باره اظهار نظر نکرد.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا