سریال خاتون
فناوری

قابلیت جدید فایرفاکس برای حفاظت از کاربران در برابر روش‌های جدید ردیابی

قابلیت جدید فایرفاکس برای حفاظت از کاربران در برابر روش‌های جدید ردیابی

کمپانی موزیلا به‌تازگی اعلام کرده است که جدیدترین نسخه فایرفاکس با قابلیت حفاظت از ردیابی پیشرفته جدیدی عرضه خواهد شد که می‌تواند روش ردیابی جدیدی به نام Redirect tracking را نیز مسدود کند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  techradar، زمانی که کاربران به وب گردی می‌پردازند به‌صورت مرتب بین سایت‌ها جابه‌جا می‌شوند. برای مثال شخصی ممکن است در یک موتور جستجو عبارت «بهترین کفش‌های مخصوص دوندگی » را سرچ کند و برای خرید کفش به‌صورت آنلاین روی یک وب‌سایت پیشنهادی در نتیجه جستجو کلیک کند.
 
 درگذشته این وب‌سایت‌ها می‌توانستند منابع را از یک ردیاب یکسان دریافت کرده و آن ردیاب نیز می‌توانست از کوکی‌های خود برای اتصال تمامی صفحات مشاهده شده به همان کاربر استفاده کند.
 
 
 
نسخه 1.0 حفاظت از ردیابی پیشرفته به‌منظور حفظ حریم خصوصی کاربران ردیاب‌ها را دسترسی به کوکی‌های واردشده در نرم‌افزارهای بازمی‌داشت اما هنوز دسترسی نرم‌افزارهای اول شخص به این کوکی‌ها ممکن بود چرا که مسدود کردن این کوکی‌ها اغلب موجب برک شدن وب‌سایت‌ها می‌شود. روش Redirect tracking از این استثنا برای دسترسی به کوکی‌های یاد شده استفاده می‌کند.
 
با عرضه آخرین نسخه فایرفاکس این کوکی‌ها و اطلاعات وب‌سایت‌ها که توسط ردیاب‌های شناخته شده ذخیره می‌شوند هر 24 ساعت یک‌بار پاک می‌شوند و به‌این‌ترتیب روش Redirect tracking جوابگو نخواهد بود و پروفایل بلندمدتی فعالیت آنلاین کاربر وجود نخواهد داشت.
 
کمپانی فایرفاکس در آخر به‌صورت رسمی اعلام کرده است که نسخه 2.0 قابلیت حفاظت از ردیابی پیشرفته در طی بازه زمانی چندهفته‌ای از طریق به‌روزرسانی جدید فایرفاکس برای تمامی کاربران این مرورگر محبوب در سراسر جهان عرضه خواهد شد.
 
منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا