سریال خاتون
فناوری

اندروید به شبکه جهانی تشخیص زلزله تبدیل می‌شود

اندروید به شبکه جهانی تشخیص زلزله تبدیل می‌شود

شرکت گوگل در حال توسعه و ساخت یک سیستم هشدار زلزله است. این سیستم هشدار مبتنی بر سیستم عامل اندروید است و در گوشی‌های هوشمند کار خواهد کرد. بخش ابتدایی این سیستم هشدار زلزله در حال حاضر راه اندازی شده است.

 

 

به گزارش ایتنا و به نقل از ورج، در صورتی که کاربران از این برنامه استفاده کنند، شتاب‌سنج موجود در گوشی اندروید شما به یک نقطه داده تبدیل می‌شود و گوشی از این طریق می‌تواند داده‌ها را تجزیه و تحلیل و وقوع زلزله را به افرادی که در اطراف آن گوشی قرار دارند، اعلام کند.

 

شرکت گوگل که سیستم عامل اندروید را طراحی و به بازار عرضه کرده، چنین قابلیتی را برای کاربران خودش فراهم کرده است. تعداد بی‌شماری گوشی هوشمند در جهان وجود دارد و اگر این قابلیت در گوشی هوشمند این افراد فعال شود، قطعاً در آینده آمار کشته‌شدگان بر اثر زلزله به شدت افت خواهد کرد.

 

پیش از این گوگل تلاش کرده بود تا گوشی هوشمند را به یک ابزار کاربردی تبدیل کند و در این راستا از شرکت‌های مختلفی از جمله اپل کمک گرفته بود. یکی از این همکاری‌ها به  تولید سرویس‌های تشخیص تصادف خودرو و موقعیت اضطراری ختم شد.

 

در حال حاضر گوگل برنامه تشخیص زلزله را در ابعاد کوچک و محدود راه اندازی کرده است. گوگل در این پروژه بزرگ و مهم از سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده و دفتر خدمات اضطراری کالیفرنیا کمک گرفته است تا بتواند هشدارهای زلزله را برای کاربران دارای دستگاه‌های اندروید در این ایالت ارسال کند.

 

گوگل قصد دارد این یستم را به اندازه کافی رشد و توسعه دهد تا بتوان از دقت آن اطمینان حاصل کرد و سپس آن را به صورت عمومی در اختیار کاربران قرار خواهد داد تا افرادی که در مناطق فاقد لرزه‌‌سنج زندگی می‌کنند بتوانند با استفاده از این سیستم در مواقع زلزله جان خود را نجات دهند.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا