سریال خاتون
فناوری

با آپدیت جدید iOS 14 بدون لمس آیفون را کنترل کنید

با آپدیت جدید iOS 14 بدون لمس آیفون را کنترل کنید


به روزرسانی سیستم عامل iOS 14 اپل قابلیت دسترسی جدیدی به نام Back Tap را معرفی می کند که اجرای برخی از اعمال در گوشی بدون نیاز به لمس صفحه نمایش را امکان‌پذیر می‌کند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، قابلیت Back Tap اجرای برخی از کارها مانند گرفتن اسکرین شات یا اجرای میانبر یک برنامه بدون نیاز به لمس صفحه گوشی و تنها با زدن دو یا سه ضربه به پشت گوشی را امکان پذیر می‌کند.

به روزرسانی iOS 14 رسما در پاییز عرضه می‌شود اما کاربران می‌توانند نسخه بتای عمومی آن را نصب و امتحان کنند.

زمانی که اپل به روزرسانی iOS 14 را در ماه ژوئن معرفی کرد، عمده توجهش به صفحه خانگی و اپلیکیشن‌هایی نظیر سافاری، پیام‌ها و سیری بود اما این آپدیت شامل امکانات دسترس پذیری جدیدی است که جالبترین آنها قابلیت Back Tap محسوب می‌شود و برای کسانی که به دنبال گرفتن سریع اسکرین شات یا اجرای یک برنامه هستند بسیار مفید خواهد بود.

علاوه بر قابلیت‌هایی مانند قابلیت Back Tap، آپدیت iOS 14 تغییراتی مانند امکان افزودن ویجت به صفحه خانگی و App Library جدیدی که برنامه ها را به طور اتوماتیک سازماندهی و مرتب می‌کند را به همراه خواهد داشت.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، قابلیت Back Tap در گوشی‌های آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس، آیفون ایکس، آیفون ایکس ای، آیفون ایکس اس مکس، آیفون ایکس آر، آیفون ۱۱، آیفون ۱۱ پرو و آیفون ۱۱ پرو مکس کار خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا