سریال خاتون
فناوری

انتقاد معاون دادگستری از راه‌اندازی فناوری 5G در کشور

انتقاد معاون دادگستری از راه‌اندازی فناوری 5G در کشور

معاون پیگیری امور ویژه و فضای مجازی دادگستری استان تهران گفت: متأسفانه اجازه دادیم یک شخص و یا یک جریان مشخص که کشور را به سمت نامعلومی می‌برد در تمام عرصه‌ها بی قانونی انجام دهد.

به گزارش ایتنا از مهر، جواد جاوید نیا در رادیو گفت‌وگو با اشاره به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص شبکه ملی اطلاعات از سال‌ها پیش گفت: طبق نظر کارشناسان حوزه اینترنت و IT، به شدت از برنامه‌های زمان‌بندی شده در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات عقب هستیم. رهبر معظم انقلاب اسلامی بعد از آبان ماه دستور ایجاد یک برنامه‌ریزی جدی برای راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به شورای عالی فضای مجازی دادند و قرار بود ظرف یک ماه تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به گزارش دولت از پیشرفت ۸۰ درصدی شبکه ملی اطلاعات، آن را کذب دانست و عنوان کرد: به حدی غیر واقعی بودن این آمار مشخص بود که دیگر هیچ وقت روی این آمار مانور داده نشد و این وضعیت سبب گلایه رهبر معظم انقلاب اسلامی شد.

معاون پیگیری امور ویژه و فضای مجازی دادگستری استان تهران از سانسور صحبت‌های اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص فضای مجازی گفت و بیان کرد: آنگونه که باید در رسانه‌ها به موضوع فضای مجازی و شبکه ملی اطلاعات پرداخته نشد در حالی که درباره موضوعی دیگر همچون لزوم ممنوع شدن واردات گوشی آیفون بارها صحبت شد و باید از رادیو گفت‌وگو بابت پیگیری این موضوع تشکر کرد.

وی از به زمین ماندن دستور و سخن رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره شبکه ملی اطلاعات گلایه کرد و گفت: شورای عالی فضای مجازی فقط از رئیس جمهور و وزیر ارتباطات تشکیل نشده است و اگر کاهلی در راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات وجود دارد و صراحتاً مصوبات شورای عالی فضای مجازی اجرا نمی‌شود، ناشی از بی عرضگی دیگر دستگاه‌های عضو این شورا است زیرا در مقابل بی قانونی و اهمال سکوت کردند.

جاویدنیا تصریح کرد: متأسفانه اجازه دادیم یک شخص و یا یک جریان مشخص که کشور را به سمت نامعلومی می‌برد، نه تنها در عرصه شبکه ملی اطلاعات، بلکه در تمام عرصه‌ها، بی‌قانونی انجام دهد.

انتقاد از راه‌اندازی فناوری 5G

وی با ابراز گلایه از راه‌اندازی فناوری «5G» در عین حال تأکید کرد: مخالفت ما به معنای مخالفت با فناوری نیست زیرا فضای مجازی فرصت‌های بسیار زیادی دارد. از فضای مجازی و راه‌اندازی فناوری اطلاعات، می‌توان در حوزه شفاف سازی قراردادهای دولتی استفاده کرد تا استفاده آن به مردم برسد.

 

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا