سریال خاتون
فناوری

گوگل صدای دستیار هوشمند صوتی خود را انسانی‌تر می‌کند

گوگل صدای دستیار هوشمند صوتی خود را انسانی‌تر می‌کند

به نظر می‌رسد که شرکت‌هایی مانند گوگل برنامه ویژه‌ای برای ایجاد حس و حال انسانی‌تر برای سیستم‌های هوشمند ایجاد کنند و در همین راستا نیز شرکت گوگل مجموعه جدیدی از نمونه‌های صوتی را برای کاربران خود آماده کرده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از Engadget، گوگل دو صدای دیگر را نیز به مجموعه صداهای قابل استفاده برای دستیار هوشمند گوگل اضافه کرده است تا کاربران این محصول حس و حالی انسانی‌تر را از این نرم‌افزار تجربه کنند.
 
نکته بسیار مهم در این زمینه این است که دو صدای دستیار هوشمند صوتی گوگل تنها برای زبان انگلیسی قابل استفاده خواهند بود و در حال حاضر برای زبان‌های دیگر قابل استفاده نخواهند بود.
 
با این وجود پیش‌بینی می‌شود که در آینده‌ای نه چندان دور شاهد عرضه این ساختار صوتی برای سایر زبان‌های قابل پشتیبانی در این نرم‌افزار نیز باشیم.
 
 
 
همچنین در اوایل سال 2021 شاهد این خواهیم بود که گوگل قابلیتی به غنوان CVC برای تائید پرداخت‌ در نمایشگرهای هوشمند نیز در دستور کار شرکت گوگل قرار دارد که هنوز اطلاعات تکمیلی درباره آن منتشر نشده است ولی این سیستم مربوط به ساختار صوتی برای تائید پرداخت خواهد بود.
 
اوایل سال جاری بود که شرکت گوگل بررسی ساختار این سیستم‌های صوتی را برای کاربران تست کرده بود ولی هنوز نتایج این تست‌ها توسط این شرکت منتشر نشده است.
 
با این تفاسیر مسلما گوگل با بررسی کردن بازخورد کاربران نسبت به این دو صدای جدید و انسانی‌تر، احتمال عرضه صداهای بیشتر و به نوعی خصوصی‌سازی تجربه کاربران از دستیار هوشمند گوگل را در نظر خواهد داشت.
منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا