سریال خاتون
فناوری

نازضایتی کاربران اپل از حذف ایرفون و شارژر

نازضایتی کاربران اپل از حذف ایرفون و شارژر

اپل هفته گذشته از سری آیفون ۱۲ جدید رونمایی کرد. ۴ دستگاه این سری مجهز به فناوری نسل پنجم اینترنت موبایل و دوربین‌های جدید هستند، اما بدون ایرپاد و شارژر به فروش می‌رسند.

به گزارش ایتنا از مهر، همین امر به نارضایتی بسیاری از مشتریان اپل منجر شده است. این شرکت فناوری ادعا می کند اقدام مذکور برای کاهش تاثیر تلفن‌های هوشمند بر تخریب محیط زیست است اما منتقدان معتقدند هدف این امر کاهش گازهای گلخانه‌ای نیست و اپل تصمیم دارد با این روش در هزینه های خود صرفه جویی کند.

نارضایتی مشتریان درباره تصمیم اپل در توئیتر منعکس شده است.  یکی از کاربران این شبکه اجتماعی نوشت: اکنون اپل آیفون را بدون شارژر می‌فروشد. خیلی زود آنها نمایشگر دستگاه را حذف می‌کنند و کاربران مجبور می‌شوند به وسیله یک اتصال، آن را به دستگاه خود وصل کنند!

مشتریان محصولات اپل نه تنها باید قیمت ۸۰۰ دلاری برای نسخه ساده آیفون ۱۲ بپردازند که ۲۰۰ دلار بیشتر از بهای آیفون ۱۱ است، بلکه باید حدود ۹۰ دلار برای خرید ابزارهایی پرداخت کنند که قبل از این رایگان در اختیارشان قرار می گرفته است. اپل اعلام کرده کاربران می‌توانند با پرداخت ۳۹ دلار شارژر«مگاسیف» و ۴۹.۹۹ دلار ایرفون‌های بی‌سیم «بیت فلکس» را بخرند. 

اپل ادعا می‌کند  با حذف شارژر و ایرفون از آیفون ۱۲،  سالانه بیش از ۲ میلیون متریکتن  انتشار دی اکسید کربن را کاهش می‌دهد.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا