سریال خاتون
فناوری

زمزمه کنید گوگل آهنگ را پیدا می‌کند!

زمزمه کنید گوگل آهنگ را پیدا می‌کند!

به گزارش ایسنا، قابلیت Hum to search یا “برای جست و جو زمزمه کنید” در اپلیکیشن گوگل برای iOS اپل و اندروید عرضه شد. کاربران می‌توانند با زمزمه کردن یا آواز خواندن در میکروفون گوشی، آهنگی را که مد نظرشان است، پیدا کنند.

به گزارش ایتنا از ایسنا، این فناوری به این صورت کار می‌کند که کاربر به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه آهنگی که در ذهنش تکرار می شود را زمزمه می کند و فناوری گوگل ملودی آهنگ را گرفته و آن را به یک توالی مبتنی بر اعداد تبدیل می‌کند و این توالی می تواند برای شناسایی آهنگها بر مبنای منابع مختلف شامل آواز افراد، زمزمه کردن یا سوت زدن و همچنین رکوردینگ استودیو مورد استفاده قرار گیرد.

گوگل هوش مصنوعی شناسایی کننده آهنگ را در سال ۲۰۱۷ با گوشی پیکسل ۲ عرضه کرد که تلاش کوچکی از سوی این شرکت برای فراهم سازی امکان شناسایی آهنگ توسط گوشی بدون اتصال به اینترنت بود. این شرکت سال بعد هوش مصنوعی را به اپلیکیشن توسعه داد که در آن کاربران می توانستند از اپلیکیشن بپرسند چه آهنگی پخش می‌شود.

این فناوری انتظار ندارد کاربر خواننده کامل باشد و نتایج بر مبنای آهنگ باشد. زمانی که نتایج ظاهر می شوند، کاربر می‌تواند آهنگی که فکر می کند مورد نظرش بوده است را انتخاب کند.

در نتایج ظاهر شده همچنین ویدیوی موزیک، آنالیز آهنگ و حتی کاور آهنگ هم دیده می‌شود. همچنین لینکی برای شنیدن آهنگ در سرویسهای پخش موسیقی نمایش داده خواهد شد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، این فناوری در برنامه Assistant  گوگل هم کار می کند. این قابلیت در حال حاضر در ۲۰ زبان موجود است و گوگل امیدوار است در آینده زبان‌های بیشتری را اضافه کند.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا