سریال خاتون
فناوری

آموزش : چند ترفند مفید در استفاده از رایانه و لپ‌تاپ

آموزش : چند ترفند مفید در استفاده از رایانه و لپ‌تاپ


بیشتر کاربران باید ابتدایی‌ترین شرایط استفاده از رایانه را بدانند. سیستم خود را روشن کنید.  برنامه word را بازکرده و سندی تایپ کنید. اگر انتظار دارید که موفق باشید و یا حداقل یک کارمند با عملکرد عادی در اداره خود باشید، داشتن دانش فنی در کامپیوتر کاملاً ضروری است.

بااین‌حال، اگرچه می‌توان در اصول استفاده از رایانه به موفقیت دست‌یافت، اما این کار برای کاربران ابتدایی خیلی راحت نخواهد بود. برای یادگیری شما باید مبارزه کنید و زمان موردنیاز برای آن را نیز تلف کنید.

بنابراین اگر قاطعانه به اصول خود پایبند هستید، در اینجا چند ترفند برای کارآیی بیشتر شما در سرزمین رایانه آورده شده است. اگر حتی به یک ‘geek’ (متخصص یا علاقه‌مند رایانه : رایانه‌باز) تبدیل‌شده‌اید و خود را بالاتر از اصول اولیه یا تا حدی علاقه‌مند به رایانه می‌دانید، برخی از این نکات ممکن است جدید و برای شما مفید باشد.

CTRL + BKSP

نگه‌داشتن دکمه Backspace برای حذف چند حرف به‌طور هم‌زمان اتلاف وقت است. اگر می‌خواهید کل کلمه را حذف کنید CTRL و Backspace را هم‌زمان نگه‌دارید. برای حذف چندین کلمه دکمه CTRL را نگه‌دارید و همچنان روی دکمه Backspace ضربه بزنید تا همه موارد لازم را حذف کنید.

ALT + TAB

اگر از لپ‌تاپ استفاده می‌کنید، این نکته می‌تواند مفید باشد.  وقتی باید به یک پنجره باز دیگری بروید (فکر کنید هم‌زمان سه پنجره ورد، اینترنت و اکسل دارید) ALT و TAB را نگه‌دارید. این کلیدهای ترکیبی به شما این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به کمک صفحه لمسی خیلی سریع بین برنامه‌های باز شناور شوید.

CTRL + W

هنگامی‌که در مرورگرتان چندین صفحه از سایت‌های مختلف به‌طور هم‌زمان باز هستند، می‌توانید با پایین نگه‌داشتن کلیدهای CTRL و W صفحه در حال نمایش را ببندید. این عمل باعث بسته شدن برگه‌ای می‌شود که شما در حال حاضر روی آن هستید و شما را به برگه باز بعدی می‌فرستد – در این حالت نیازی به ذره‌بین و دکمه کوچک “X” ندارید.

CTRL + L

بازهم اگر مایل نیستید از ماوس خود استفاده کنید این ترفند فوق‌العاده مفید خواهد بود.  CTRL و L را نگه‌دارید تا نوار آدرس انتخاب و برجسته شود. در این حالت می‌توانید بلافاصله آدرس موردنظر خود را تایپ کنید و به یک وب‌سایت جدید بروید.

 

Shake

اگر چندین پنجره بازدارید می‌توانید با مکان‌نما پنجره فعال خود را گرفته و با تکان دادن و لرزاندن  بقیه پنجره‌ها را Minimize کنید. این عمل به‌طور خودکار تمام برنامه‌های باز دیگر را به حداقل رسانده و شمارا فقط با برنامه موردنظر خود ترک می‌کند.

Windows + D

اگر کار با برنامه‌ها را به حداقل رسانده‌اید – ازجمله برنامه‌ای که در حال حاضر روی آن هستید – Windows و D را بزنید. این کار شمارا به میز کار بازمی‌گرداند.

CTRL + T

وقتی در مرورگر اینترنت هستید و باید یک برگه جدید بازکنید CTRL و T را نگه بزنید.  این ترفند سریع‌تر شمارا به آنجا می‌رساند.

Windows + L

این‌ یک نکته عالی برای هرکسی و در هر مکانی است. هر زمان رایانه خود را ترک کردید Windows و L را بزنید تا سیستم شما قفل شود. امیدوارم شما نوعی رمز عبور داشته باشید که خوب از دستگاه شما محافظت کند.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا