سریال خاتون
فناوری

برترین سازندگان سنسور دوربین در دنیا، مجوز تامین قطعات برای هوآوی را دریافت کردند

شرکت‌های سونی و «آمنی‌ویژن» از پیشروترین تامین‌کنندگان سنسور عکاسی در دوربین‌های موبایل هستند. در حال حاضر هوآوی یکی از بزرگ‌ترین مشتریان سنسورهای عکاسی سونی برای گوشی‌های هوشمند است. اگر شرکت سونی نمی‌توانست به همکاری‌اش با هوآوی ادامه بدهد، بخش بزرگی از سود خود را از دست می‌داد.

همان طور که شرکت‌هایی مثل اینتل (Intel) و ای‌ام‌دی (AMD) توانستند مجوز تامین قطعات مورد نیاز هوآوی را بگیرند؛ به نظر می‌رسد که بقیه تولیدکنندگان نیز تلاش روزافزونی برای دریافت مجوز همکاری با هوآوی هستند. غیر قابل انکار است که مقیاس بزرگ بازار نیمه‌رسانا در چین برای شرکت‌های امریکایی واقعا وسوسه‌کننده است و این شرکت‌ها نمی‌توانند از این بازار به راحتی بگذرند. به همین دلیل بعد از قوانین محدودکننده‌ی امریکا، چیپ‌سازهای امریکایی درخواست‌هایشان را برای دولت امریکا ارسال کردند تا بتوانند به همکاری با هوآوی ادامه دهند.

به احتمال زیاد شرکت‌های دیگری که در زنجیره‌ی تامین حضور دارند و قطعات مورد نیاز هوآوی برای نمایشگرهای اولد و سایر بخش‌ها را تامین می‌کنند، برای گرفتن مجوزهای ایالات متحده اقدام کنند.

به هر حال همکاری نکردن با مشتری قدرتمندی مثل هواوی با ۱ میلیارد دستگاه فعال در دنیا، می‌تواند ضربه‌ای بزرگ بر هر شرکتی باشد. مشخصا عدم توانایی تجارت با شرکتی همچون هواوی می‌تواند درآمد و سود عملیاتی این شرکت‌ها را به شدت کاهش دهد.

۲۱۲۱

منبع خبر: خبر آنلاین

دکمه بازگشت به بالا