سریال خاتون

جیمیل از شما مجوز می‌خواهد تا ایمیلتان را کاراتر کند

جیمیل از شما مجوز می‌خواهد تا ایمیلتان را کاراتر کند

دورکار شدن کاربران در دوران کووید-19 سبب شده تا گوگل بخش عمده سال 2020 را مشغول عرضه قابلیت‌های جدید برای جیمیل بوده باشد، به طوری که ما شاهد یک منوی تنظیمات سریع جدید و حتی یک بازطراحی یکپارچه‌ساز برای جیمیل و اپ‌های دیگر گوگل بوده‌ایم.

ولی اینک کاربران یک قابلیت نسبتا مهم جدید دریافت کرده‌اند که برایشان امکان تعیین سریع اینکه آیا می‌خواهند تنظیمات و شخصی‌سازی هوشمند درون جیمیلشان روشن باشد یا نه را فراهم می‌آورد.  

 

به گزارش ایتنا از شماران سیستم به نقل از اسلش‌گیر، با اینکه این قابلیت چیزی را تغییر نمی‌دهد ولی به کاربران فرصتی برای اتخاذ تصمیمات “بله” یا “نه” در رابطه با قابلیت‌های هوشمند و شخصی‌سازی می‌دهد.

گوگل مشخصا اعلام کرده که این قابلیت‌ها جدید نیستند، ولی پس از این آپدیت به مراتب قابل رویت‌تر شده‌اند.

 

پس از دریافت این به‌روزرسانی، کاربران یک پاپ‌آپ دو صفحه‌ای در جیمیل خواهند دید که اول می‌پرسد که آیا می‌خواهند به استفاده از قابلیت‌های هوشمند ادامه دهند یا می‌خواهند این قابلیت‌ها را خاموش کنند.

قابلیت‌های هوشمند، همانگونه که بسیاری از کاربران جیمیل احتمالا از قبل اطلاع دارند، شامل چیزهایی مانند فیلتر کردن ایمیل اتوماتیک است، که جائیست که گوگل در آن پست ورودی شما را به برگه‌های اولیه (Primary)، اجتماعی (Social) و پروموشن‌ها (Promotions)؛ پیام‌نویسی هوشمند (smart compose)؛ کارتهای هوشمند ایمیل؛ و استفاده از داده‌های ایمیل برای ایجاد رویدادهای تقویمی مرتب می‌کند.

 

وقتی کاربران تصمیمشان را درباره قابلیت‌های هوشمند گرفتند، از آنها پرسیده خواهد شد که آیا می‌خواهند گوگل از اطلاعات گوگل برای شخصی‌سازی اپ‌های دیگرشان استفاده کند یا نه.

این شامل اشتراک‌گذاری داده‌های جیمیل با گوگل اسیستنت برای یادآور پرداخت صورتحساب‌ها، با Maps برای مشخص نمودن رزرواسیون رستوران‌ها، یا با اپ Travel برای نشان دادن اطلاعات پرواز و برنامه سفر می‌شود.

 

گوگل در یک پست اخیر بلاگش باری دیگر تاکید کرد که جیمیل و سایر سرویس‌های گوگل در حالت خاموش بودن شخصی‌سازی و قابلیت‌های هوشمند هم قابل استفاده خواهند بود، و فارغ از گزینه‌هایی که انتخاب می‌کنید، داده‌های جیمیل شما برای تبلیغات هدفمند گوگل استفاده نخواهد شد.

قرار است این تنظیمات جدید قابلیت‌های هوشمند در ظرف چند هفته آینده در جیمیل قابل دسترسی شود.

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا