سریال خاتون

مرسدس بنز برقی EQC 400 4Matic با یک فست شارژر مجهزتر شد

مرسدس بنز برقی EQC 400 4Matic با یک فست شارژر مجهزتر شد

مرسدس بنز کارنامه خوبی در حوزه خودروهای برقی دارد، به طوری که این شرکت با افتخار اعلام کرده که جمعا 45000 خودروی برقی و دوگانه‌سوز برقی در سه ماهه سوم 2020 به فروش رسانده است. این شرکت 2500 خودروی برقی EQC فقط در ماه سپتامبر فروخته است.

 

به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، این خودروساز آپدیت‌هایی را برای EQC 400 4Matic اعلام کرده که قاعدتا خواهد توانست باعث محبوبتر شدن آن نزد خریداران شود.

 

این آپدیت شامل یک شارژر آنبورد جدید خنک‌شونده با آب با یک خروجی 11 کیلووات است. این شارژر به‌روزرسانی‌شده به طرز قابل توجهی زمان لازم برای شارژ آسان پک باتری‌ها را کوتاه می‌کند. با یک شارژر جدیدا به‌روزرسانی‌شده، باتری 80 کیلووات‌ساعتی آن در ظرف هفت ساعت و 30 دقیقه از 10 به 100 درصد قابل شارژ است.

 

ورژنهای قبلی این خودرو دارای شارژر 7.4 کیلوواتی بودند که نیاز به 11 ساعت برای شارژ باتری از 10 تا 100 درصد داشت. مرسدس خاطرنشان نموده است که پک باتری جدید این خودرو با یک ایستگاه شارژ DC حتی از این هم سریعتر قابل شارژ است. مالکان این خودروها، با استفاده از شبکه me Charge مرسدس که دارای بیش از 350000 شارژر AC به DC در 26 کشور است، می‌توانند در تمام نقاط دنیا شارژ را انجام دهند.

 

مرسدس می‌گوید که EQC نخستین خودروی تمام‌برقی بوده که در خط تولید فعلیش در کارخانه برمن در ماه مه 2019 قرار گرفت. این خودروی برقی بر روی همان خطی تولید خواهد شد که خودروهای کلاس سی Saloon و Estate و همچنین GLC و کوپه GLC را می‌سازد. باتری‌های مورد استفاده در EQC توسط شرکت زیرمجموعه مرسدس، با نام Accumotive، تولید می‌شوند.

 
این خودروها در چین هم تولید می‌شوند، کشوری که در آن خودروهای برقی به طرز فزاینده‌ای در حال محبوب شدن هستند. تولید در شهر پکن بخشی از فعالیت شرکت Beijing Benz Automotive Co. Ltd است. همین شرکت چینی کار ساخت این خودرو و پک بارتی‌های آن را انجام می‌دهد.  

جهت اطلاع کسانی که با EQC آشنایی ندارند شایان ذکر است که این خودرو، بنا بر اعلام EPA، دارای برد 220 مایل (حدود 354 کیلومتر) است.

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا