سریال خاتون

پشتیبانی از کنترلر ایکس باکس سری ایکس در آیفون و آیپد

پشتیبانی از کنترلر ایکس باکس سری ایکس در آیفون و آیپد

شرکت‌های مایکروسافت و اپل عزم خود را جزم کرده‌اند که با همکاری یکدیگر امکان پشتیبانی از کنترلر یا دسته ایکس باکس سری ایکس و اس را برای آیفون‌ها و آیپدها فراهم کنند. در حال حاضر این کنترلرهای جدید روی سیستم عامل‌های آی.اُ.اس و آیپد.اُ.اس کار نمی‌کنند ولی به احتمال زیاد در آینده نزدیک امکان پشتیبانی از این کنترلرها فراهم می‌شود.

 

 

به گزارش ایتنا و به نقل از ورج، این اولین همکاری این دو شرکت بزرگ نیست و تاکنون چندین بار این مجموعه‌ها برای ارائه پشتیبانی از این کنترلرها روی آیفون و آیپد همکاری کرده‌اند. اوایل سال جاری بود که اپل و مایکروسافت پروژه پشتیبانی از کنترلر ایکس باکس الیت 2 و کنترلر ایکس باکس آداپتیو (کنترلر تطبیق‌پذیر) را برای آی.اُ.اس 14 اجرایی کردند.

 

مشخص نیست که چقدر زمان می‌برد تا اپل کنترلرهای جدید سری ایکس را تأیید کند و نشانه‌هایی وجود دارد که پشتیبانی از دوال‌سنس (کنترلر پلی استیشن 5) به زودی ارائه می‌شود.

 

اپل اینسایدر اخیراً اعلام کرد که آی.اُ.اس 14.3 که در حال حاضر نسخه آزمایشی آن عرضه شده است، احتمالاً از کنترلر دوال‌سنس پلی استیشن 5 پشتیبانی خواهد کرد. همه علاقمندان تمایل دارند که به زودی امکان پشتیبانی از این کنترلرها فراهم شود و این بار مثل قبل، خیلی زمان نبرد.

 

درست است که خیلی از بازی‌های موبایل با استفاده از کنترلر‌های موجود روی صفحه نمایش موبایل کار می‌کنند ولی بعضی از گیمرها تمایل دارند که یک دسته مجزا و اختصاصی داشته باشند که با آن دسته روی موبایل خودشان بازی کنند و از بازی لذت ببرند. البته این کار هزینه‌هایی برای گیمرها به همراه دارد ولی آن‌ها به خاطر علاقه خودشان حاضرند این مبلغ را بپردازند.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا