سریال خاتون

آموزش : انتقال فایل‌ها بین Android و MAC

آموزش : انتقال فایل‌ها بین Android و MAC


بر خلاف سیستم‌عامل ویندوز، سیستم‌عاملMac  به کاربران این اجازه را نمی‌دهد که به راحتی فایل‌های موردنیاز را بین تلفن‌های هوشمند Android و سیستم‌عاملMac  جابجا کنند، به همین دلیل است که کاربران Mac بیشتر به گزینه‌های دیگری برای انتقال فایل بین Android و سیستم‌عامل Mac فکر می‌کنند.

اگر کاربر Mac هستید و به دنبال راه‌هایی برای انتقال فایل‌ها بین Android و سیستم‌عاملMac هستید ما برخی از روش‌های آسان را که به شما کمک می‌کند تا به راحتی فایل‌های خود را بین Android و سیستم‌عامل Mac انتقال دهید، آموزش می‌دهیم.

روش‌های انتقال فایل‌ها بین Android و MAC

نرم‌افزارهای زیادی در اینترنت وجود دارد که روند انتقال فایل را بسیار آسان می‌کند. با این حال، ما روش‌های را به اشتراک گذاشته‌ایم که به شما امکان می‌دهد پرونده‌های خود را بین دستگاه‌های Mac و Android منتقل کنید. در ادامه به بررسی این ابزارها می‌پردازیم:

Google ابزار انتقال فایل خاص خود را دارد که به شما امکان می‌دهد بین رایانه MAC و Android خود فایل‌ها را مرور و انتقال دهید. استفاده از این ابزار کاملاً رایگان است و کار خود را به خوبی انجام می‌دهد.

 

Android File Transfer Tool یکی از سریع‌ترین و بدون دردسرترین نرم‌افزارهای موجود برای کاوش فایل‌های  Android در سیستم MAC می‌باشد. شما فقط کافی است این نرم‌افزر رایگان را روی Mac خود نصب کنید و دستگاه Android را به سیستم متصل کنید. این نرم‌افزار به طور خودکار دستگاه شما‌‌ را شناسایی می‌کند و شماره به پنجره مدیریت فایل می‌برد تا بتوانید فایل‌های خود را بین دستگاه‌ها منتقل کنید.

2- Handshaker

 این برنامه به راحتی فایل‌ها را از طریق کابل USB بین دستگاه‌های Mac و Android انتقال می‌دهد. برای استفاده از برنامه Handshaker برای انتقال پرونده‌ها بین Mac و Android ، برخی از مراحل ساده زیر را دنبال کنید.

 

ابتدا برنامه را روی سیستم Mac خود نصب کنید و بعد از نصب آن را اجرا نماید. گوشی Android خود را از طریق کابل USB به Mac وصل کنید. یک نسخه از برنامه به روی دستگاه Android شما نصب خواهد شد، پس از نصب مجددا دستگاه  Android را به Mac متصل کنید و اقدام به جابجایی پرونده‌ها و پوشه‌های خود بین دو سیستم‌عامل کنید، انتقال پرونده‌ها می‌تواند از طریق گزینه‌های کپی پیست یا کشیدن و رها کردن به صورت خیلی آسان انجام شود.

3- AirDroid

این یک برنامه عالی دیگر است که می‌تواند برای به اشتراک گذاشتن پرونده‌ها و نمایش اعلان‌ها و پیام‌ها و … بین Android و Mac مورد استفاده قرار گیرد.

 
برای به اشتراک گذاشتن پرونده‌ها بین Android و Mac کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

AirDroid  را روی Mac خود نصب کنید و اجرا کنید با استفاده از مرورگر من روی گزینه QR در داخل برنامه ضربه زده و برای برقراری ارتباط وارد برنامه نصب شده در گوشی خود شده و دوربین تلفن خود را در مقابل کد QR قرار دهید و آن را تایید کنید تا ارتباط برقرار شود. سپس از طریق برنامه به سیستم Android خود وصل شده می‌توانید فایل‌ها را در Mac و Android خود به اشتراک بگذارید. بسیاری از کارهای دیگر نیز می‌تواند در این برنامه انجام دهید.

4- File Transfer Protocol

یکی دیگر از بهترین روش‌هایی است که می‌تواند برای به اشتراک گذاشتن پرونده‌ها در Android و Mac مورد استفاده قرار گیرد.

 

با استفاده از مرورگرهای پرونده مانند ES File Explorer در دستگاه Android، اتصال FTP بین Android و Mac به راحتی ایجاد کنید و فایل‌های خود را جابجا کنید برای انجام کار مراحل زیر را انجام دهید:

 Mac Terminal  را باز کنید و دستور زیر را تایپ کنید:

: “sudo -s launchctl load -w ‎/ System ‎/ Library ‎/ LaunchDaemo”

در دستگاهAndroid ، برنامه  ES File را باز کنید، از بالا سمت چپ روی منوی سه نقطه ضربه بزنید و سپس FTP  را در زیر Network ct FTP  انتخاب کنید. با ضربه زدن روی گزینه «جدید» در دستگاهAndroid ، یک اتصال جدید FTP ایجاد کنید.

FTP ایجاد شده را با پر کردن جزئیات آدرس IP مدیریت کنید.

: ifconfig ‎/ grep inet ‎/ grep 192

نام کاربری و رمزعبور مورد نظر خود را وارد کنید اکنون روی OK کلیک کنید و سپس پرونده‌های Mac خود را در ES File Explorer  در زیر سرور پیدا کنید. بنابراین، این‌ها بهترین روش‌ها برای انتقال پرونده‌ها بین Android و Mac بود. با انجام یکی از روش‌های ذکر شده در بالا، می‌توانید انواع پرونده‌های خود را به راحتی منتقل کنید.

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا