سریال خاتون

آموزش : تایپ همزمان به چند زبان در سیستم عامل اندروید

آموزش : تایپ همزمان به چند زبان در سیستم عامل اندروید

این روزها افراد بسیاری در سراسر جهان ترجیح می‌دهند که در کنار زبان بین‌المللی از زبان مادری خود برای استفاده از همراه‌های هوشمند استفاده کنند و در ادامه روش تایپ چندزبانه در دستگاه‌های اندرویدی آموزش داده شده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  gizbot، امکان تایپ دوزبانه در همراه‌های هوشمند اندرویدی به دو روش وجود دارد. شما می‌توانید با نصب نرم‌افزاری سوم شخص به انجام این کار بپردازید یا در صورت تمایل تنها با تغییر تنظیمات همراه هوشمند خود این کار را انجام بدهید. در زیر هر دو روش آموزش برای علاقه‌مندان آموزش داده شده است:
 
استفاده از نرم‌افزار سوم شخص Swiftkey
1. به پلی استور رفته و نرم‌افزار Swiftkey را دانلود کنید.
 
2.نرم‌افزار را باز کرده و به گزینه Languages وارد شوید. زبان‌هایی که مایل به استفاده از آن‌ها هستید را انتخاب کنید تا به‌صورت خودکار برای کیبورد شما دانلود شوند.
 
3. در این بخش می‌توانید هر تعداد زبانی که دانلود کرده‌اید را انتخاب کرده و تنها با یک کلیک، کیبوردتان را از زبانی به زبان دیگر تغییر بدهید
 
امکان تایپ چندزبانه بدون استفاده از نرم‌افزار سوم شخص:
شما می‌توانید از نرم‌افزار پیش‌فرض کیبورد گوگل برای تایپ چند زبان به‌صورت همزمان استفاده کنید.
 

1. تنظیمات (Settings) را بازکنید  و وارد بخش زبان‌ها و ورودی (Languages and Input) شوید. روی آیکون چرخ‌دنده‌ای در این بخش وجود دارد ضربه بزنید و به بخش زبان‌های ورودی (Input Languages) وارد شوید.
 
2. به فهرست زبان‌های در دسترس بروید و از فهرستی که برایتان نمایان می‌شود، زبانی که می‌خواهید را انتخاب کنید.
 
3.به تنظیمات نرم‌افزار کیبورد گوگل بروید و ازآنجا قابلیت استفاده از زبان دستگاه (Use System Language) را غیرفعال کنید.
 
4. نرم‌افزار کیبورد گوگل را باز کنید. در قسمت پایینی این نرم‌افزار آیکون کره زمین کوچکی مشاهده می‌کنید که با کلیک روی آن می‌توانید زبان کیبورد را تغییر بدهید.
 
منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا