سریال خاتون
فناوری

سرگرمی و آموزش با تبلت‌های سری Matepad هوآوی

واژه انگلیسی Edutainment یک واژه ترکیبی است که از دو کلمه آموزش (Education) و سرگرمی (Entertainment) ساخته شده است. این عبارت برای محتوایی به کار می‌رود که در عین سرگرم کردن مخاطب بار آموزشی نیز دارد. بر اساس تحقیقات صورت گرفته در علم روان‌شناسی، ثابت شده که سرگرمی می‌تواند باعث جذابیت بحث آموزش و بهبود یادگیری در کودکان شود.

هوآوی در سری تبلت‌های جدید خود که با عنوان Matepad نام‌گذاری شده‌اند، امکان استفاده از چنین محتوایی را برای ایجاد جاذبه در آموزش برای کودکان مهیا کرده است. این محتوا در برنامه Kids Corner جای گرفته که چندین بخش مخصوص دیگر نیز دارد. بعد از اجرای این برنامه، قسمت‌های دیگر تبلت از دسترس خارج می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که کودک نتواند به محتوای غیر مدیریت شده دسترسی داشته باشد.

چهار ماژول اصلی برای این برنامه وجود دارد. بخش ضبط صدا، بخش دوربین، بخش چندرسانه‌ای و بخش نقاشی که به کودکان اجازه دسترسی به همه بخش‌های گوشی را داده و در عین حال به کمک ابزار کنترلی برای والدین خیال آنها در زمان کار کودکان با تبلت راحت کرده است.

بخش ضبط صدا برای ضبط صدای معلم یا دیگر مطالب آموزشی به کمک کودک شما خواهد آمد. بخش دوربین تمام قابلیت‌های این بخش را در اختیار کودک قرار می‌دهد و در عین حال از دسترسی او به عکس‌های غیر مرتبط جلوگیری می‌کند. 

بخش چند رسانه‌ای برای محدود کردن دسترسی کودک به همه محتوای گوشی طراحی شده است. شما می‌توانید به آسانی اجازه دسترسی کودک را فقط برای محتوای سالم و آموزنده باز بگذارید. به غیر از محتوای موجود در این بخش امکان اضافه کردن بازی، ویدیو و موسیقی جدید نیز به تبلت وجود دارد.

برنامه Kids Corner یک بخش مخصوص نقاشی نیز دارد که امکان نقاشی با رنگ‌های مختلف و قلم‌های مختلف را برای کودک مهیا می‌کند. این بخش می‌تواند به یکی از محبوب‌ترین‌سرگرمی‌های این تبلت برای کودک شما تبدیل شود.

هوآوی به حفظ سلامتی کودکان در بخش فیزیکی و ذهنی نیز فکر کرده است. کنترل محتوای موجود در تبلت یکی از قابلیت‌های بارز این برنامه است. در این بخش می‌توانید فایل‌های ویدیویی و صوتی مخصوص کودکتان را انتخاب کنید تا فقط آنها برای او قابل نمایش باشند. همین میزان کنترل بر روی برنامه‌های دیگر نیز وجود دارد. به راحتی برنامه‌ها و بازی‌های نامناسب برای کودک را می‌توان از دسترس او دور نگه داشت. 

بخش مدیریت زمان از دیگر بخش‌های مربوط به والدین است که برای زمان کار کودک محدودیت زمانی تعریف می‌کند. امکان تعیین مدت زمان کلی استفاده، بازه‌های زمانی استفاده و مدت استراحت بین هر بار استفاده از تبلت نیز وجود دارد.

در بخش محافظت فیزیکی، سری تبلت Matepad هوآوی مجهز به فیلتر نور آبی است که این طیف نوری مضر برای چشم را فیلتر کرده و مانع از آسیب چشم می‌شود. این دستگاه‌ها می‌توانند در صورت نشستن ممتد به کودک شما اخطار بدهند که از حالت راکد خارج شود. 

حالت ویژه کتابخوانی نیز در این تبلت‌ها، صفحه‌نمایش را به نحوی تنظیم می‌کند که حالت خواندن یک کتاب واقعی را داشته باشد. همچنین سری T قابلیت تشخیص فاصله با کودک را نیز دارد. یعنی اگر صفحه‌نمایش به چشمان او زیاد نزدیک شود، صفحه‌نمایش سیاه شده تا از آسیب به چشم او جلوگیری کند.

سری تبلت‌ Matepad T به کمک برنامه Kids Corner تبدیل به یک دستگاه آموزشی و سرگرمی شده که به صورت اختصاصی برای کودکان طراحی شده و با کمترین آسیب، اجازه رشد و پویایی را به آنها می‌دهد.

۲۱۲۱

منبع خبر: خبر آنلاین

دکمه بازگشت به بالا