سریال خاتون

آموزش: نحوه استفاده از قابلیت به اشتراک‌گذاری بازی‌ها در ایکس باکس وان

آموزش: نحوه استفاده از قابلیت به اشتراک‌گذاری بازی‌ها در ایکس باکس وان

کنسول اکس باکس وان یکی از محبوب‌ترین کنسول‌های تاریخ بازی‌های کامپیوتری از که مخاطبان بسیاری را به خود می‌بیند ولی نکته مهمی درباره این کنسول وجود دارد و بر اساس آن می‌توان بازی‌های این کنسول را با دیگران به اشتراک گذاشت و در این بخش به شرح نحوه انجام این کار خواهیم پرداخت.

 

به گزارش ایتنا و به نقل از  digitaltrends، به اشتراک گذاری بازی‌ها قابلیت بسیار جالبی است که به دارندگان دستگاه‌های اکس باکس وان اجازه می‌دهد تا لایبرری بازی‌های قابل دانلود شدن خود را اختیار دوستان خود بگذارند و متقابلا به بازی‌های دوستانشان دسترسی داشته باشند. در ادامه به نحوه فعال سازی قابلیت به اشتراک گذاری بازی‌ها می‌پردازیم.

 

قبل از آغاز به کار شما و دوستی که با او اطلاعاتتان را به اشتراک می‌گذارید باید به سیستم‌های یکدیگر دسترسی داشته باشید و حاضر باشید ایمیل و پسورد حساب‌های کاربری تان را با هم تبادل کنید. در این صورت شما باید فرایند زیر را دو بار (یک بار برای اتصال سیستم دوستتان به حساب کاربری خود و بار دیگر برای اتصال سیستم خودتان به حساب کاربری دوستتان) تکرار کنید.

 

نحوه به اشتراک گذاری بازی‌ها

ایکون موجود در قسمت بالا و سمت چپ صفحه نمایش را انتخاب کرده و به منوی حساب کاربری کاربر بروید. سپس گزینه Add new را انتخاب کرده و حساب کاربری خود و دوستتان را در این بخش وارد کنید.

 

در این بخش شما باید دستگاه دوستتان را به عنوان اکس باکس اصلی انتخاب کنید. برای این کار به منوی Settings و بخش Personalize رفته و گزینه Make my home Xbox را انتخاب کنید. سپس سیستم یاد شده را به عنوان دستگاه پیش‌فرض انتخاب کنید.

 

در اخر شما باید با انتخاب گزینه My Games & Apps به لایبرری بازی‌هایتان رفته و گزینه Ready to Install را انتخاب کنید. در این جا شما باید فهرستی از تمامی بازی‌های موجود در حساب کاربری خود و دوستتان را مشاهده کنید.

 

برای تبادل لایببری‌ها قدم‌های 2 تا 4 را روی دستگاه دوستتان نیز اجرا کنید تا بتوانید به راحتی تمامی بازی هایتان را با هم به اشتراک بگذارید. فقط به یاد داشته باشید که دوستتان با انجام این کار می‌تواند از طریق حساب کاربری شما از اکس باکس استور خرید کند. پس مطمئن شوید که فرد قابل اعتمادی را برای به اشتراک گذاری بازی انتخاب می‌کنید.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا