سریال خاتون

معرفی کتاب های خوب روانشناسی

معرفی کتاب های خوب روانشناسی

—————- رپرتاژ آگهی —————–

حوزه روانشناسی می تواند بسیار جذاب و آموزنده باشد، هزاران روانشناس و پژوهشگر در حال بررسی و مطالعه بر روی ذهن و روح انسان هستند و سالانه این تجربیات را در قالب کتاب های روانشناسی به رشته ی تحریر در می آورند.

پژوهش های روانشناسی از اواخر قرن هفدهم به صورت آکادمیک آغاز شد. اکتشافات و بررسی های علمی حدود صد و پنجاه سال است که به جهان پیرامون ما راه یافته اند. اشتباه نکنید، مباحث مربوط به روان انسان از قرن ها پیش مورد بحث در بین دانشمندانی چون افلاطون و سقراط بوده است. روانشناسی علمی است که از طریق روش های علمی به فرآیند های رخ داده در ذهن انسان می پردازد. به طور کلی کتاب های روانشناسی به بررسی رفتار و فعل و انفعالات روانی هر فرد می پردازد و آن را در عصر حال حاضر مورد بررسی قرار می دهد. در این کتاب ها مباحثی مانند احساس، ادراک، اندیشه (تفکر)، هوش، شخصیت، هیجان و انگیزش، حافظه و… مورد بحث هستند.

 

روانشناسی مثبت گرا را در مجله بوکاپو بخوانید.

 

بهترین خود در بوکاپو


 

معرفی 5 تا از بهترین کتاب های روانشناسی

1.    کتاب بهترین خود نوشته مایک بایر

مایک بایر یک مربی زندگی است که تجربیات خود را در قالب کتاب بهترین خود به دیگران عرضه داشته است. مایک در این کتاب با بررسی انسان و ارزش های ذاتی او سعی می کند نگاه را به وجود و ماهیت انسان و ذهن او تغییر دهد. در این کتاب با سوال هایی مواجه می شوید که پاسخ به آن ها باید با صداقت تمام صورت گیرد، اولین قدم برای پا گذاشتن در این مسیر آن است که بتوانید به این سوالات با صداقت پاسخ دهید و سپس بر اساس پاسخ های شما مایک می تواند به راحتی مسیر درست را برایتان روشن کند. جنبه های مورد بررسی در این کتاب اعم از توسعه و رشد اجتماعی و شخصی، سلامت، آموزشی، روابط فردی، کاری و روحی هستند که هر کدام گوشه ای از شخصیت شما را شکل می دهند. انتخاب یک مربی سبک زندگی کار کمی دشواری است، در بوکاپو می توانید سی و یک دقیقه از خلاصه ی کتاب بهترین خود نوشته ی مایک بایر را بشنوید و پس از آن انتخاب کنید. 

2.    کتاب وقتی بمیری چه کسی برایت گریه می کند نوشته رابین شارما

مرگ موضوع مهمی است که همیشه در گوشه ذهن انسان جا خوش کرده است و انسان به طور ناخودآگاه به آن پر و بال برای عرضه اندام نمی‌دهد. مرگ واقعیتی است که چه خوشایند و چه ناخوشایند در زندگی هر فردی روی خواهد داد، در این کتاب درخواهید یافت که با نگاهی به خود و توانایی هایتان برای هر قسمت از زندگیتان برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید بعد از مرگ در یادها باقی بمانید. علاوه بر این در کتاب وقتی بمیری چه کسی برایت گریه می کند نوشته ی رابین شارما آموزش خواهید دید که چگونه از زندگی و زمان خود به درستی بهره ببرید و از زمان کوتاهی که برای زندگی در اختیارتان هست نهایت استفاده را کنید.

 

ریز عادت ها در بوکاپو
3.    کتاب ریز عادت ها نوشته استفن گایز

این عادت های ما هستند که شخصیت و تفکر ما را می سازند. کوچک ترین عادت ها از راهنما نزدن در هنگام رانندگی تا بزرگ ترین آن ها مثل مشورت نکردن در کارها همگی بر مسیر زندگی مان اثر گذار خواهند بود. استفن گایز در این کتاب با بررسی عادت های کوچکی که با اصلاح آن ها می توان زندگی بهتری داشت، افراد را تشویق می کند که از عادت های کوچک و بد خود دوری کنند و آن ها را با عادت های خرده بهتر جایگزین کنند.

 اهداف و ایده های بزرگ فقط با گام های بلند دست یافتنی نخواهد بود تا زمانی که؛ عادت به خیلی از رفتارها را دور نیاندازید. اگر علاقه دارید تا بیشتر در مورد خره عادت ها بدانید، می توانید خلاصه این کتاب را از بوکاپو بشوید، تضمین می کنم که این کتاب از بهترین کتاب های زندگی شما خواهد شد. 

بهترین کتاب های روانشناسی که زندگی شما را متحول می کند

 

حیوان اجتماعی در بوکاپو
4.    کتاب حیوان اجتماعی نوشته دیوید بروکس

همه ما فکر می کنیم انسان بر تمام رفتارهای خود و جنبه های روانی اش به شدت تسلط دارد، اما در کتاب حیوان اجتماعی همه چیز متفاوت است. در این کتاب خواهید فهمید که ذهن به طور ناخودآگاه بر چه تصمیماتی اثرگذار خواهد بود و چطور عشق، روابط و شخصیت افراد تحت تاثیر این جنبه ی ناشناخته ی ذهن انسان قرار می گیرد. بروکس در حیوان اجتماعی سعی داشته تا با نقد بر موضوعات سطحی مانند ضریب هوشی نشان دهد که موفقیت انسان در درون اوست و افراد موفق با نگاهی متفاوت به جهان می نگرند. 

در بوکاپو همچنین بخوانید از : تفاوت رهبری و مدیریت

 

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا