سریال خاتون
فناوری

رکورد ۱.۸ میلیارد دلاری خرید از اپ‌استور اپل

رکورد ۱.۸ میلیارد دلاری خرید از اپ‌استور اپل


اپل اعلام کرد که مصرف کنندگان در آخرین هفته سال ۲۰۲۰ حدود ۱.۸ میلیارد دلار در فروشگاه برنامه این شرکت هزینه کردند که در مقایسه با ۱.۴۲ میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته رشد فروش را نشان می‌دهد.

به گزارش ایتنا از ایسنا، این غول فناوری اعلام کرد عمده هزینه‌ها بین شب کریسمس و شب سال نو برای بازی‌ها بود. در تعطیلات نخستین روز سال نو ۵۴۰ میلیون خرید از فروشگاه اپ استور اپل انجام گرفت که بالاتر از ۳۸۶ میلیون دلار در نخستین روز سال ۲۰۲۰ بود. برخی از اپلیکیشن‌هایی که بیشترین دانلود را در سال ۲۰۲۰ داشتند شامل زوم و دیسنی پلاس بودند. اپل اعلام کرد این شرکت اکنون مجموعا ۲۰۰ میلیارد دلار به طراحان برنامه پرداخت کرده است که بالاتر از ۱۵۵ میلیارد دلار در یک سال پیش بود.

اپل در بیانیه‌ای به عملکرد برخی از سرویس‌های دیگرش مانند اپل موزیک و اپل تی وی پلاس اشاره کرد اما آمار مشترکان آنها را اعلام نکرد. این شرکت اعلام کرد خدمات پرداخت موبایلی Apple Pay اکنون در ۹۰ درصد فروشگاه‌های آمریکا پذیرفته می‌شود و سرویس Apple Book اکنون ماهانه ۹۰ میلیون کاربر فعال دارد.

خدمات به بخشی بسیار مهمی از کل درآمدهای اپل تبدیل شده است و در سال ۲۰۲۰ بیش از ۵۳ میلیارد دلار درآمدزایی داشت که معادل ۲۰ درصد از کل درآمد اپل بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، فروشگاه اپ استور یکی از بزرگ‌ترین منابع درآمد اپل در بخش خدمات محسوب می‌شود اما در یک سال اخیر از سوی رگولاتورها و طراحان به دلیل درصدی که از سازندگان اپلیکیشن دریافت می‌کند، هدف انتقاد قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا