سریال خاتون
فناوری

آموزش: روش‌های مختلف اتصال تلفن همراه به منبع تصویری خروجی

آموزش: روش‌های مختلف اتصال تلفن همراه به منبع تصویری خروجی

تلفن‌های همراه هوشمند به یکی از ارکان اصلی زندگی بشر تبدیل شده است ولی شاید بخواهید محتوای آن را در نمایشگری بزرگ‌تر ببینید و به همین دلیل نیز در این شماره به سراغ معرفی راهکارهایی برای انجام آن خواهیم رفت.

 

به گزارش ایتنا و به نقل از  techradar، اتصال تلفن همراه هوشمند به تلویزیون یا تبلت روش‌های متفاوتی برای استریم یا تماشای ویدیو‌ها در صفحه نمایش بزرگ تر به شما ارائه می‌کند. انجام این کار به چند روش مختلف انجام خواهد شد که هر کدام از ‌‌آن‌ها در ادامه توضیح داده شده‌اند.

 

اتصال به تلفن همراه هوشمند به تلویزیون یا استفاده از کابل HDMI

مطمئن ترین راه برای اتصال تلفن همراه به تلویزیون استفاده از کابل HDMI است. به صورت کلی تمامی تلویزیون‌های امروزی از درگاه HDMI بهره مند هستند. با این حال این درگاه در تلفن‌های همراه دیده نمی‌شود اما مبدل کاربردی زیادی در بازار وجود دارند که شما می‌توانید با استفاده از آن درگاه یو اس بی نوع C، میکرو یو اس بی یا لایتنینگ خود را به درگاه اچ در ام‌ای تبدیل کنید.

 

همچنین برخی از تلفن‌های همراه هوشمند از درگاه مینی HDMI یا میکرو HDMI پشتیبانی می‌کنند و به این ترتیب شما می‌توانید ‌‌آن‌ها را با اتصال تنها یک کابل به تلویزیون وصل کنید.

 

اتصال به تلفن همراه هوشمند به تلویزیون یا استفاده از کابل USB

بسیاری از کابل‌های شارژ تلفن‌های همراه هوشمند از اتصال USB برخوردارند و به همین منظور می‌توان به راحتی ‌‌آن‌ها را به لپ تاپ یا آداپتورهای شارژ متصل کرد. همچنین اگر تلویزیون شما از درگاه USB برخوردار است می‌توانید تلفن خود را به آن وصل کنید.

 

با این حال به یاد داشته باشید که در این روش شما عملا به جای میرر کردن صفحه نمایش فایل‌ها را به منظور باز شدن به تلویزیون انتقال می‌دهید. به همین خاطر این روش بیشتر برای تماشای عکس و ویدیو توصیه می‌شود. پس از اینکه از این طریق همراه هوشمند خود را به تلویزیون وصل کردید به بخش Source’ رفته و روی پلتفرم تلویزیون هوشمند خود کنید کرده و سپس گزینه USB را انتخاب کنید. به این ترتیب امکان انتقال فایل‌ها میان دو دستگاه برایتان فراهم خواهد شد.

 

 


 

اتصال به تلفن همراه هوشمند به تلویزیون یا استفاده از امواج وایرلس (مناسب سیستم عامل‌اندروید)

اگر به دنبال روشی بی سیم هستید می‌توانید تلفن همراه خود را از طریق شبکه وای.فای به تلویزیون وصل کنید. البته در این روش شما تنها می‌توانید محتوای نمایش داده شده روی صفحه همراه هوشمند را روی تلویزیون نیز مشاهده کنید. برای انجام این کار کافی است تلویزیون و همراه هوشمند خود را به یک شبکه وای.فای یکسان وصل کنید.‌‌‌‍ برخی از ‌نرم‌افزارها نظیر AllCast که برای همراه‌های هوشمند طراحی شده‌اند می‌توانند محتوای تلفن را به صورت مستقیم روی تلویزیون نمایش بدهند. با این حال بسیاری از تلفن‌های‌اندرویدی مدرن از استاندارد Miracast استفاده می‌کنند.

 

برای استفاده از استاندارد Miracast به تنظیمات Display همراه هوشمند خود رفته، وارد بخش Cast شده و گزینه Enable Wireless Display را به منظور بررسی دستگاه هایی که می‌توانید به ‌‌آن‌ها متصل شوید، انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از یک دستگاه استریم مانند Google Chromecast یا Roku Streaming Stick که به درگاه اچ دی ام‌ای تلویزیون شما متصل می‌شوند، استفاده کنید.

 

اتصال به تلفن همراه هوشمند به تلویزیون از طریق ایرپلی (مناسب سیستم عامل iOS)

شما می‌توانید دستگاه مجهز به سیستم عامل iOS خود را با استفاده از ایرپلی به تلویزیون وصل کنید. این فناوری برای نمایش ویدیو به صورت بی سیم ایجاد شده است.

 

ایرپلی فقط برای سازگاری با دستگاه‌های اپل طراحی شده است اما اگر محتوا را از آیفون یا آیپد  به اپل تیوی خود بفرستید هم می‌توانید روی ایرپلی حساب کنید. هر دوی این دستگاه‌ها به یک شبکه وای فای وصل می‌شوند، به صورت خودکار همدیگر را شناسایی کرده و تنها کاری که نیاز است انجام بدهید این است که در تنظیمات تلفن همراه خود گزینه ایرپلی را انتخاب کنید.

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا