سریال خاتون
فناوری

کسب ثروت؛ هدف یا انگیزه زندگی مستقلانه؟

کسب ثروت؛ هدف یا انگیزه زندگی مستقلانه؟

—————- رپرتاژ آگهی —————–

کتاب تزلزل ناپذیر: راهنمای رسیدن به استقلال مالی نوشته‌ی تونی رابینز از پرفروش‌ترین‌ عناوین نیویورک تایمز و نامزد دریافت جایزه گودریدز، روش‌ها و راهکارهای بهترین سرمایه‌گذاران دنیا در زمینه‌ی بازارهای مالی و بورس را به‌ صورت درس‌های عملی ارائه می‌دهد. این کتاب هم برای سرمایه‌گذاران تازه‌کار و هم برای افراد حرفه‌ای‌ مناسب است.

 

کتاب تزلزل ناپذیر: راهنمای رسیدن به استقلال مالی (Unshakeable: Your Financial Freedom Playbook)، بینش‌ها و راهکارهایی را ارائه داده که برای همه‌ی زمان‌هاست و محدودیت ندارد. سرمایه‌گذاران و حتی آن‌هایی که در زندگی‌شان اخیرا سرمایه‌گذاری نکرده‌اند باید این کتاب را مطالعه کنند و با انگیزه و از صمیم قلب آنچه را که گفته است به کار گیرند.

همانطور که می‌دانید بازار سهام هرگز در یک خط مستقیم در حرکت نیست، بالا و پایین دارد و هر نزول از سال 2009 با موجی از غم و اندوه برخورد کرده است. در این هنگام بسیاری از افراد که باید در بازار حضور می‌داشتند کنار کشیدند. تونی رابینز در این کتاب به‌ خوبی نشان داده که با توجه به انباشت دارایی‌ها، به‌ ویژه برای بازنشستگی، آن‌هایی که از بازار سهام رفتند اشتباه بلند مدت پرهزینه‌ای را مرتکب شدند.

تونی رابینز (Tony Robbins) در این کتاب به شما نشان می‌دهد که چطور می‌توانید سرنوشت سرمایه‌گذاری خود را تعیین کنید و ترس‌های خود را نسبت به واکنش‌ها به نوسانات بازار کنار بگذارید. هنگامی که بازار سهام سقوط می‌کند چه کاری باید انجام داد؟ چطور می‌توان از وضعیتی که از نظر دیگران فاجعه است یک فرصت ساخت؟ او با ارائه قوانین منطقی به شما کمک می‌کند تا مرتکب اشتباهات پرهزینه نشوید و به شما توضیح می‌دهد که چه عملکردی داشته باشید که آینده مالی خود را بهتر از قبل بسازید.

شما می‌توانید برای دسترسی سریع و دانلود کتاب تزلزل ناپذیر: راهنمای رسیدن به استقلال مالی به سایت و یا اپلیکیشن کتابراه، مراجعه نمایید. پلتفرم جامع کتابراه امکان دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی را برای شما فراهم می‌کند.

دشمن درجه‌ دو، هزینه‌ها هستند. به خاطر داشته باشید که هر دلار که صرف هزینه شود به معنای یک دلار رشد کمتر در سال آینده است. بنابراین شما باید به برنامه‌ی مالی خودتان نگاه کنید تا هرچه پول بیخودی را که امکان دارد سرمایه‌تان را از بین ببرد، کشف کنید. این هزینه‌ها با پول شما کاری که گودزیلاها با شهرها می‌کند را انجام می‌دهد. اگر یک سرمایه‌گذار آگاه باشید به ثروت بیشتری دست پیدا می‌کنید.

در نهایت، رابینز این نکته را آشکار می‌سازد که جمع‌آوری پول و ثروت یک هدف نیست؛ بلکه جنبه‌ی مهمی از به دست آوردن یک زندگی هدفمند می‌باشد. در واقع هدف از تجارت و کسب‌ و کار تولید خوشبختی است، نه جمع‌آوری پول.

تونی رابینز را بیشتر بشناسیم:

تونی رابینز نویسنده و سخنران مشهور آمریکایی در سال 1960 در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمد. او بعد از اخذ مدرک دیپلم کارهای متفاوتی را انجام داد، اما به موفقیت چندانی نرسید، با این وجود در عین فقر و فلاکت، رویاها و آرزوهای بزرگی در سر داشت و همین سبب شد تا اکنون یکی از مشهورترین افراد آمریکا در زمینه بهبود عملکرد دیگران محسوب شود.

 

 

تونی رابینز


 

جملات برگزیده کتاب تزلزل ناپذیر:

– پرده‌ها را از روی حقه‌های تجارت کنار بکشید. (آپتون سینکلر)

– من دارم همه‌ی پولم را به تو می‌دهم / و همه‌ی چیزی که درعوض می‌خواهم، عزیزم / کمی احترام است. (آرتا فرانکلین)

– شایستگی همانند یک پرنده کمیاب است در این جنگل، اگر آن را ببینم ستایش می‌کنم. (فرانک آندروود)

– من آموخته‌ام که شجاعت نترسیدن نیست، بلکه پیروزی بر آن است، مرد شجاع کسی نیست که احساس ترس نکند؛ بلکه کسی است که بر ترسش چیره گردد. (نلسون ماندلا)

بزرگترین رهبران مالی جهان در مورد تونی رابینز چه می‌گویند:

– کم پیش می‌آید که کسی از بیرون، نگاه‌ها را به خود جلب کند و تبدیل به یک سخنور اثرگذار مورد احترام شود. رابینز با یک کتاب تازه، باز هم این کار را انجام می‌دهد و کمک‌مان می‌کند برای سود بردن از افت‌ و خیزهای اجتناب‌ناپذیر آینده آماده شویم. (بیل کلینتون)

– به‌ شکل جالب‌ توجهی رابینز کتابی نوشته که هم به درد تازه‌کارها می‌خورد و هم برای آزموده‌ترین بازیگران بازار که چندین میلیارد دلار دارایی را سرپرستی می‌کنند مفید است. اگر یک جایزه‌ی پولیترز برای کتاب‌های سرمایه‌گذاری در کار بود، این کتاب به‌ آسانی و بی‌گمان برنده می‌شد. (استیو فوربس)

– در این کتاب تونی رابینز برای ساده کردن چنین موضوع پیچیده‌ای از هوش منحصر به‌ فردش استفاده کرده است و جوهره‌ی مفاهیم بهترین سرمایه‌گذاران دنیا را به‌ صورت درس‌های عملی درآورده است که هم برای سرمایه‌گذاران تازه‌کار و هم برای حرفه‌ای‌های ماهر مفید است. (ری دالیو)

آنچه رهبران دیگر صنعت‌ها درباره‌ی تونی رابینز می‌گویند:

–  قدرت تونی مافوق بشر است. او برای تغییر مردم راهگشاست. (اپرا وینفری)

– مربی‌گری تونی رابینز تفاوت چشمگیری را در زندگی من چه به هنگام بازی و مسابقه چه خارج از بازی، ایجاد کرده است. او به من کمک کرد تا به جوهر وجودی خودم پی ببرم و زندگی و بازی تنیسم را کلاً به یک سطح جدید برسانم! (سرنا ویلیامز)

– نگران بودم موفقیتم خانواده‌ام را از چیزی محروم کند. تونی بود که توانست ورق را برگرداند و به من نشان دهد که به میلیون‌ها نفر کمک کرده‌ام. شاید پرشورترین احساسی که تاکنون داشته‌ام. (ملیسا اتریج)

– زمانی که در بچگی در ساحل ونیز می‌نشستم و تی‌شرت می‌فروختم، آنچه واقعاً تونی به من داد، این بود که ریسک کنم. کاری انجام دهم و واقعاً چیزی شوم. این را به‌ عنوان کسی که بیست‌ پنج سال است با این استراتژی‌ها زندگی کرده به شما می‌گویم: دوباره و دوباره و دوباره برای استفاده‌ی بیشتر به آن‌ها رجوع می‌کنم. (مارک برنت)

برای خرید کتاب و دانلود قانونی، به جمع بیش از سه و نیم میلیون کاربر اپلیکیشن کتابراه بپیوندید و از تخفیفات ویژه مناسبتی و آخر هفته با کتابراه بهرمند شوید. همچنین با عضویت در این اپلیکیشن می‌توانید هزاران کتاب را به صورت رایگان مطالعه نمایید.

در بخشی از کتاب تزلزل ناپذیر: راهنمای رسیدن به استقلال مالی می‌خوانیم:

من اغلب از مردم می‌پرسم: «برای چه سرمایه‌گذاری می‌کنید؟» و پاسخ‌های بسیار متفاوتی شنیدم: از کسب عایدی زیاد تا امنیت مالی، بازنشستگی و خانه‌ی ساحلی در هاوایی. تقریباً همه‌ی پاسخ‌ها شبیه بودند. آنچه بیشتر مردم به‌راستی می‌خواهند، صرف‌نظر از اینکه امروز چقدر پول دارند، آزادی است. آزادی بیشتر برای انجام آنچه آن‌ها بیشتر می‌خواهند، هر وقتی‌که آن‌ها می‌خواهند و هر جایی که آن‌ها می‌خواهند. این رویایی زیبا و قابل‌ دسترس است؛ ولی چگونه می‌توان با قایقی که یک سوراخ دارد در غروب آفتاب‌ گردش کرد؟ ابتدا آهسته حرکت می‌کند؛ ولی بعد آن‌قدر آب به داخل قایق وارد می‌شود که قبل از رسیدن به مقصد غرق می‌شود.

از اینکه چنین موضوعی را بگویم نفرت دارم؛ ولی بیشتر مردم دقیقاً در چنین موقعیتی هستند. آن‌ها متوجه نیستند که تأثیر تدریجی اما مخرب هزینه‌های بسیار زیاد بر روی سعادت مالی‌شان به ناامیدی محکوم می‌شوند. آنچه مرا آزار می‌دهد این است که آن‌ها حتی نمی‌دانند چه وضعی دارند. نمی‌دانند که قربانیان صنعت مالی‌ای شده‌اند که به‌ طور پنهانی اما سازمان‌یافته، هزینه‌های بیش‌ از حد اضافه را به آن‌ها تحمیل می‌کند.

در این مورد فقط حرف مرا قبول نکنید. سازمان غیرانتفاعی AARP گزارشی منتشر کرد که نشان داد 71 درصد آمریکایی‌ها بر این باورند که برای داشتن برنامه‌ی 401 (کی) هیچ هزینه‌ای نمی‌پردازند. درست است: هفت نفر از ده نفر به طور کامل از پرداخت هزینه‌ها آگاه نیستند. این درست مثل این است که باور کنیم فست‌فودها هیچ کالری‌ای ندارند! در همین حال 92 درصد اعتراف می‌کنند که اصلاً نمی‌دانند که چقدر پرداخت می‌کنند، به‌ عبارت‌ دیگر، آن‌ها اعتماد کورکورانه‌ای به صنعت مالی دارند که مواظب منافع آن‌هاست. آهان، این همان صنعتی است که موجب بحران‌های مالی جهانی شد. شما نیز ممکن است فقط کیف پولتان را کنار بگذارید و به کارت اعتباری‌تان رمز عبور بدهید.

 

 

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا