سریال خاتون
فناوری

سرمایه‌گذاری ۲۲۰ میلیون دلاری هوآوی برای رشد توسعه‌دهندگان در سال ۲۰۲۱

هوآوی قصد دارد در تاریخ ۲۴ آوریل، کنفرانس توسعه‌دهندگان  ۲۰۲۱ خود را در «شنژن» چین برگزار کند. در این رویداد، مدیران و مقامات مسئول، نظرات خود را پیرامون رایانش ابری و هوش مصنوعی ارائه خواهند کرد.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، هوآوی در جلسه قبل از کنفرانس توسعه‌دهندگان ۲۰۲۱ اعلام کرد که قصد دارد ۲۲۰ میلیون دلار برای حمایت از توسعه‌دهندگان سرمایه‌گذاری کند و امیدوار است به کمک این سرمایه‌گذاری به ۳ میلیون مخاطب جدید دست پیدا کند.

هوآوی پس از محدودیت‌های به وجود آمده، تلاش زیادی برای ایجاد یک سیستم عامل انحصاری انجام داد و در حال حاضر، سیستم عامل هارمونی حاصل این تلاش است. این سیستم عامل با شبکه گسترده توسعه‌دهندگان هوآوی، موفق شده رشد قابل توجهی داشته باشد و به نظر می‌رسد در آینده نزدیک، موفقیت‌های زیادی را به دست آورد.

در راستای توسعه سیستم عامل اختصاصی خود، هوآوی چندی پیش از فروشگاه اپ گالری (App Gallery) هم رونمایی کرد. شبکه‌ای انحصاری برای دسترسی به جدیدترین برنامه‌ها و بازی‌ها توسط کاربران گوشی‌های هوشمند هوآوی که با این کار، انحصارهای فعلی به پایان خواهند رسید و دسترسی به شبکه‌ای مستقل و البته کارآمد از برنامه‌ها در اختیار عموم کاربران قرار خواهد گرفت.

 همانطور که ذکرشد، ایجاد و توسعه چنین فضاهایی نیازمند مشارکت بالای توسعه‌دهندگان بوده و همین مسئله را می‌توان دلیل اصلی تمایل زیاد هوآوی جهت انجام سرمایه‌گذاری و برگزاری همایش‌هایی، مشابه همایش توسعه‌دهندگان ۲۰۲۱ دانست. همایشی که در طول آن، نقشه راه آینده ترسیم می‌شود و اهدافی که باید به آن‌ها دست یابند هم مشخص خواهد شد.

سرمایه‌گذاری ۲۲۰ میلیون دلاری هوآوی برای رشد توسعه‌دهندگان در سال ۲۰۲۱

بد نیست بدانید که هوآوی در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۹ میلادی از برنامه Fertile Soil Plan ۲.۰ خود رونمایی کرد؛ در این برنامه مشخص شد که هوآوی قصد دارد ۱۵ میلیارد دلار جهت دستیابی به آمار ۵ میلیون توسعه‌دهنده، هزینه کند. همچنین هوآوی از مشارکت شرکت‌ها و افراد مختلف در هر زمینه و با هدف توسعه اکوسیستم اختصاصی هواوی استقبال می‌کند.

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، هوآوی مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ سرمایه‌گذاری کرده و در کل و تا امروز، چیزی در حدود ۲.۰۳ میلیون توسعه‌دهنده را در اختیار گرفته است و جالب آن که بیشتر از ۱ میلیون نفر آنها از توسعه‌دهندگان رایانش ابری هستند که نشان از اهمیت این حوزه در آینده دارد. کنفرانس توسعه‌دهندگان سال جاری میلادی از تاریخ ۲۴ الی ۲۶ آوریل برگزار خواهد شد.

۲۱۲۱

منبع خبر: خبر آنلاین

دکمه بازگشت به بالا