سریال خاتون

افزایش سود 44 درصدی سامسونگ در سه ماهه اول سال میلادی جاری

افزایش سود 44 درصدی سامسونگ در سه ماهه اول سال میلادی جاری

سامسونگ اظهار داشته است که سود این کمپانی احتمالا در سه ماهه اول سال میلادی جاری به میزان 44 درصد افزایش داشته و انتظارات را در این زمینه برآورده کرده است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  reuters، کمپانی سامسونگ در روز چهارشنبه اعلام کرد که سود این کمپانی در سه ماهه اول سال 2021 احتمالا 44 درصد افزایش داشته است. تحلیلگران دلیل این افزایش را فروش سریع تلفن‌های هوشمند و تلویزیون‌ها می‌دانند.
 
این غول فناوری پیش بینی می‌کند که سود عملیاتی ژاویه- مارس این شرکت به 8.32 میلیارد دلار برسد که این رقم با پیش بینی میانگین وزنی انجام شده توسط  Refinitiv SmartEstimate مطابقت دارد. به گفته تحلیلگران Counterpoint ، احتمالا بخش تولید همراه‌های هوشمند سامسونگ زمانی توانست میزان سود خود را از 1 تریلیون به 4.15 تریلیون وون برساند که گلکسی اس 21 در زمینه فروش با حاشیه دو به یک نسبت به نسل قبلی خود فروش بیشتری را تجربه کرد.
 
سامسونگ با در نظر گرفتن قیمت پایه پایین‌تر برای سری گلکسی اس 21 قدم بزرگی در جهت افزایش فروش تلفن‌های همراه هوشمند خود در این بازه زمانی برداشت. تحلیلگران بر این باورند که ادامه قرنطینه ناشی از شیوع ویروس کرونا احتمالا موجب شده است که سود بخش لوازم خانگی و تلویزیون این کمپانی حدودا دو برابر شده و به یک تریلیون وون برسد.
 
 
 
تحلیلگران در رابطه با بخش تراشه‌های سامسونگ اظهار داشته اند که سود این شرکت احتمالا به دلیل هزینه‌های ناشی از افزایش تولید داخلی و نیز ضرر‌های توقف تولید ماه فوریه کارخانه سامسونگ در تگزاس به میزان 20 درصد کاهش یافته و به رقم 3.6 تریلیون وون برسد.
 
علاوه بر این اطلاعات TrendForce نشان می‌دهد که قیمت تراشه‌های DRAM که به طور گسترده در لپ تاپ‌ها و سایر دستگاه‌های محاسباتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در ژانویه و مارس به میزان 5.3 درصد افزایش یافته است. تحلیلگران انتظار دارند که این روند همچنان ادامه داشته باشد و به دلیل کمبود تراشه جهانی، خریداران همچنان به ثبت سفارش‌های خود در اسرع وقت ادامه دهند.
 
البته تحلیلگران تخمین زده اند که سامسونگ امسال حدود 10 تریلیون وون در تجارت تولید تراشه خود سرمایه گذاری کند. این در حالی است که میزان سرمایه گذاری این شرکت در این کسب و کار در سال گذشته تنها 6 تریلیون وون بوده است.
 
منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا