سریال خاتون

گوگل به دنبال ارائه فناوری 360 Reality Audio برای اندروید

گوگل به دنبال ارائه فناوری 360 Reality Audio برای اندروید

گوگل در تلاش است تا در همکاری با کمپانی سونی، فرمت صوتی 360 Reality Audio این شرکت را به صورت گسترده برای سیستم عامل اندروید عرضه کند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، اگرچه دو سال از آغاز به کار فرمت 360 Reality Audio کمپانی سونی می‌گذرد اما این فناوری هنوز هم به سرویس‌ها و دستگاه‌های اندکی نظیر دیتال، آمازن اکو استودیو و بلندگوها و هدفون‌های این کمپانی ژاپنی محدود شده است.
 
با این حال XDA Developers  مدعی بازبینی کدهای اندرویدی شده است نشان دهنده آن است  که گوگل در تلاش است تا در همکاری با سونی این فناوری صوتی فضایی مبتنی بر شی را برای سیستم عامل اندروید عرضه کند. در این کد از افزودن پشتیبانی فرمت صوتی سه بعدی MPEG-H صحبت شده است که موجب می‌شود تا صداهای خواننده و آلات موسیقی از تمام جهات به گوش کاربر برسد.
 
در جاهای دیگر نیز به نوعی به فناوری 360 Reality Audio اشاره شده است. برای مثال کی مورایاما به عنوان مهندس نرم افزار در سونی صحبت هایی کرده است که به نوعی تایید کننده شراکت سونی با گوگل است. در جای دیگر این کدهای اندروید آمده است که:« این یکی از وصله هیی است که در ملاقات Android OS 360RA support بین گوگل و سونی ذکر شد.»

 
 
 
اگرچه این همکاری هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد اما پشتیبانی از این فرمت در نهایت موجب می‌شود که توسعه دهندگان نرم افزارهای اندروید بتوانند امکان پخش سه بعدی موسیقی را به نرم افزار خود اضافه کنند. این در حالی است که سرویس هایی که در حال حاضر از این فرمت را ارائه می‌کنند ممکن است به دستگاه‌های پشتیبانی کننده نیازی نداشته باشند.
 
این حرکت به طور مشخص با برنامه‌های بزرگ گوگل برای عرضه 360 Reality Audio به شمار زیادی از کاربران هماهنگی دارد. بنابراین این کمپانی روی ساخت ابزار نرم افزاری متمرکز شده است که می‌تواند کاربران اندک این فرمت را افزایش داده و نیز استودیو هایی با امکان ضبط چنین صوت بهینه را ایجاد کند.
 
سونی در رابطه با عرضه این قابلیت برای تلفن‌های همراه و دستگاه‌های صوتی اعلام کرد که فناوری شخصی سازی هدفون را از نرم افزار هدفون‌های خود به سایر تولیدکنندگان ارائه می‌کند. به این ترتیب به دست آوردن بازار اندروید به عنوان محبوب ترین سیستم عامل همراه موجود در جهان می‌تواند برای سونی قدم بزرگی باشد.
 
منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا