سریال خاتون

فریب سیاستمداران هلندی با ویدئوی دیپ‌فیک!

فریب سیاستمداران هلندی با ویدئوی دیپ‌فیک!

به نظر می‌رسد فردی خراب کار در تماس ویدیویی با سیاست مداران هلندی توانسته است با استفاده از فناوری دیپ فیک خود را به عنوان یک شخصیت سیاسی مهم جا بزند.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از  engadget، سیاست مداران هلند به تازگی با یک ویدیو دیپ فیک نقره داغ شدند. گزارش‌های به دست آمده از NL Times و De Volkskrant حاکی از آن است که کمیته امور خارجه پارلمان هلند فریب شخصی را خوردند که با استفاده از فناوری دیپ فیک در طی ارتباطی ویدیویی خود را به جای رییس ستاد الکسی ناوالنی به عنوان رهبر مخالفان روسیه جا زده بود.
 
هنوز هویت اصلی فرد خرابکار مشخص نشده است اما جالب است بدانید که این اتفاق پیش از این نیز رخ داده است. این فرد فریب کار قبل از انجام تماس ویدیویی با مقامات هلندی با سیاست مداران لتونی و اوکراین نیز گفتگو کرده و با شخصیت‌های سیاسی کشورهایی نظیر استونی، لیتوانی و انگلستان نیز تماس برقرار گرفته بود.
 
 
 
مجلس نمایندگان این کشور در بیانیه‌ای اعلام کرد که نسبت به چت دیپ فیک انجام شده «خشمگین» است و در حال بررسی راه هایی است که بتواند از بروز چنین حوادثی جلوگیری کند.
 
البته به نظر نمی رسد که انجام این تماس تصویری ساختگی موجب بروز صدمه‌ای پایدار شده باشد. با این حال اتفاقاتی از این دست آسیب احتمالی گفتگوهای دیپ فیک با سیاستمداران را بیش از پیش نمایان می‌سازد. در این سری از حوادث اگر قصد فرد مخرب تنها شوخی باشد می‌تواند موجبات سلب اعتماد مقامات را فراهم کند.
 
در عین حال اگر شخص فریب کار از سوی جبهه خاصی حمایت شده بود می‌تواند منجر به تغییر تصمیم‌های سیاسی دولتمردان و حتی بازنگری آنها درباره متحدانشان شود. به این ترتیب برای ردیابی فناوری جعل‌های عمیق و اطمینان از واقعی بودن هر شرکت کننده ممکن است فرایندهای دقیق غربالگری لازم باشد.
 
منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا