سریال خاتون

افزایش چشمگیر فروش مک‌بوک‌ها و آیفون‌ها از زمان شروع همه گیری کرونا

افزایش چشمگیر فروش مک‌بوک‌ها و آیفون‌ها از زمان شروع همه گیری کرونا

گزارش‌های مالی اپل از سه ماهه گذشته نشان دهنده آن است که این کمپانی در زمینه فروش ایفون‌ها و مک بوک‌ها به رکورد جدیدی دست یافته است.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از engadget، گزارش‌های جدید درآمدی اپل نشان دهنده آن است که این کمپانی همچنان در این سه ماهه در مسیر رشد قرار دارد. در آمد اپل در طی سه ماهه گذشته به رقم 89.6 میلیارد دلار رسیده است که تقریبا 48 میلیارد دلار از این مقدار از محل فروش آیفون‌ها به دست آمده و رکورد دیگری را در درآمدهای سه ماهه اپل به ثبت رسانده است.
 
لوکا ماستری به عنوان مدیر ارشد مالی اپل در بیانیه‌ای اعلام کرد که:« ما به عملکرد سه ماهه مارس که شامل ثبت رکورد درآمدی در هر بخش جغرافیایی و رشد قوی دو رقمی در هر یک از گروه‌های محصولمان است و شمار دستگاه‌های فعال ما را به بالاترین حد خود می‌رساند، افتخار می‌کنیم.»
 
جای تعجب نیست که نتایج امروز اپل در این سه ماهه نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته چندان تفاوتی نداشته است. تیم کوک به عنوان مدیر ارشد اجرایی اپل در این رابطه به تاثیر همه گیری ویروس کرونا بر افزایش در آمد این کمپانی اشاره کرد. جالب است بدانید که اپل در سه ماهه دوم سال 2020 که در 28 مارس به پایان رسید، رشد در آمدی 1 درصدی را گزارش کرد اما حالا به نظر می‌رسد که اپل به رویه سابق خود در کسب و کار بازگشته است.

 
 
 
همانطور که گفته شد، بیش از نیمی از درآمد اپل در این سه ماهه ناشی از فروش آیفون‌ها بوده که نسبت به بازه زمانی مشابه در سال گذشته 66 درصد رشد داشته است. به نظر می‌رسد که افزایش تقاضا برای خرید سری آیفون 12 مجهز به فناوری 5G نیز در این رشد چشمگیر دخیل بوده است.
 
در کمال تعجب فروش مک بوک‌ها نیز در این سه ماه به رشد قابل قبولی رسیده است. کامپیوترهای این شرکت مسئول تولید 9.1 میلیارد دلار از درآمد این شرکت بوده اند. جالب است بدانید که درآمد اپل از محل فروش مک بوک‌ها  در طی سه ماه گذشته بیشتر از درآمد ناشی از فروش این دستگاه‌ها در فصل تعطیلات و فصل بازگشت به مدرسه بوده است.
 
همچنین فروش آیپد از 4.4 میلیارد دلار در سه ماهه قبل به 7.8 میلیارد دلار در این سه ماهه مالی افزایش یافت و در حالی که سرعت رشد در بخش‌های دیگر نظیر فناوری‌های پوشیدنی، لوازم خانگی و لوازم جانبی اپل تا حدودی کند شده است اما همچنان بیشتر از فروش تبلت‌ها کسب در آمد داشته است. در همین حال تجارت مهم شرکت اپل که شامل بسیاری از خدمات اشتراکی کوپرتینو است با درآمدی برابر با 16.9 میلیارد دلار، به بالاترین رکورد تاریخ خود رسید.
منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا