سریال خاتون
فناوری

واتس‌اپ دوباره سرویس انتقال پول برزیل را راه‌اندازی می‌کند

واتس‌اپ دوباره سرویس انتقال پول برزیل را راه‌اندازی می‌کند

برزیل دومین کشوری است که واتس‌اپ سرویس انتقال پول را در آنجا راه‌اندازی می‌کند. در هند که بزرگترین بازار واتس‌اپ با ۴۰۰ میلیون کاربر است، راه اندازی خدمات مالی در نوامبر مجوز گرفت.

به گزارش ایتنا از ایسنا، کاربران واتس‌اپ در برزیل که شمار آنها به ۱۲۰ میلیون نفر می‌رسد، می‌توانند با استفاده از کارت بدهی یا کارت‌های قابل شارژ حداکثر پنج هزار رئال پول را ماهانه بدون پرداخت کارمزد از طریق این پیام رسان ارسال کنند. سقف روزانه انتقال پول در این سرویس ۱۰۰۰ رئال است و هر کاربر بیش از ۲۰ تراکنش در روز نمی‌تواند انجام دهد.

متیو ایدما، مدیر عملیاتی واتس‌اپ در این باره گفت: قابلیت جدید به صورت تدریجی عرضه می‌شود. از امروز شمار محدودی از کاربران ابزار پرداخت پول در این اپلیکیشن را دریافت خواهند کرد و اجازه خواهند یافت کاربران جدید را دعوت کنند.

واتس‌اپ در ژوئن سرویس‌های پرداخت پول را در برزیل راه‌اندازی کرده بود اما بانک مرکزی این کشور چند روز بعد از آغاز فعالیت این سرویس، آن را مسدود و اعلام کرده بود از نظر رقابت به سیستم‌های پرداخت فعلی برزیل آسیب می‌زند.

بانک مرکزی برزیل علاوه بر بازبینی شبکه پرداخت پیشنهادی فیس‌بوک، خواستار مشخص شدن این غول فناوری به عنوان یک شرکت خدمات مالی در برزیل شد و در نتیجه فیس‌بوک واحد جدیدی را با عنوان “فیس‌بوک پاگامنتوس دو برزیل” ایجاد کرد که تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت می کند. اما بانک مرکزی هنوز برای امکان انتقال پول بین بازرگانان در واتس‌اپ چراغ سبز نشان نداده است. چنین خدماتی به منزله یک منبع جدید درآمد برای واتس‌اپ خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، مذاکرات با بانک مرکزی برزیل ادامه دارد و فیس‌بوک انتظار دارد سرویس پرداخت بازرگانی امسال راه اندازی شود.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا