سریال خاتون
فناوری

قابلیت جالب سیستم عامل هارمونی هواوی برای تشخیص شارژرهای تقلبی

قابلیت جالب سیستم عامل هارمونی هواوی برای تشخیص شارژرهای تقلبی

اخیراً برخی از کاربران گوشی‌های هوآوی با ارتقای دستگاه خود به سیستم عامل HarmonyOS 2، پس از متصل کردن شارژر به گوشی با پیغامی روبرو شده‌اند که به معنی عدم امکان شارژ سریع به دلیل استاندارد نبودن شارژر است.رئیس بخش محصولات رده مصرف‌کننده هواوی در واکنش به گزارش‌های منتشر شده، تأیید کرده است که سیستم عامل هارمونی از قابلیت شناسایی هوشمند شارژر بهره می‌برد که به راحتی می‌تواند شارژرهای تقلبی را تشخیص دهد.

شارژرهای تقلبی نه تنها سرعت شارژ پایین‌تری دارند، بلکه می‌توانند موجب خرابی گوشی و حتی خساراتی همچون آتش‌سوزی شوند؛ بنابراین تشخیص شارژرهای تقلبی بسیار حائز اهمیت است. جالب‌تر اینکه HarmonyOS هواوی حتی قادر به تشخیص شارژرهای تقلبی از شارژرهای کپی است و کاربران با خیال آسوده‌تر می‌توانند گوشی خود را شارژ کنند.

توصیه شده است کاربرانی که پیغام عدم اصالت شارژر را دریافت کرده‌اند، در اولین زمان نسبت به تهیه یک شارژر اصلی هوآوی اقدام کرده و به هیچ وجه از شارژرهای متفرقه استفاده نکنند. باید توجه داشت تشخیص شارژرهای تقلبی از روی نوشته‌ها یا ظاهر محصول کار آسانی نیست و حتی برخی از شارژرها حاوی قطعات فلزی اضافی هستند تا از این طریق، وزن آنها با شارژر اصلی یکسان شود.

بر اساس برخی گزارش‌ها، کابل شارژ غیراصل یا مستهلک نیز می‌تواند به نمایش پیغام اصلی نبودن شارژر بیانجامد؛ بنابراین از سالم بودن و اصالت کابل شارژ خود نیز اطمینان حاصل کنید.

HarmonyOS تنها سیستم عامل موبایل موجود با توانایی تشخیص شارژرهای تقلبی است. این سیستم عامل ده‌ها قابلیت جدید و نوآوری دیگر نیز دارد و از آن به عنوان تحولی بزرگ در یکپارچگی دنیای تجهیزات دیجیتال نام برده می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایتنا

دکمه بازگشت به بالا