سریال خاتون
فوتبال جهان

آشنایی با حریف آفریقایی تیم ملی/ کیپ‌ ورد؛ تیمی متشکل از لژیونرهای اروپایی

به گزارش امین گیمز، با اعلام مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران، تیم ملی فوتبال ایران قرار است در پنجره بازی‌های ملی شهریور ماه، در دیداری دوستانه در تهران به مصاف تیم ملی کیپ ورد برود. هدایت این تیم آفریقایی برعهده پدرو لیتائو بریتو ملقب به «بوبیستا» است که تیمش اخیراً در بازی دوستانه‌ای که میهمان مراکش بود، به تساوی بدون گل مقابل تیم چهارم جام جهانی 2022 قطر دست یافت.

آنها در آخرین بازی خود در مرحله انتخابی جام ملت‌های آفریقا با نتیجه 3 بر یک بورکینافاسو، صدرنشین گروه B این رقابت‌ها را شکست دادند؛ اگرچه کیپ ورد شروع خوبی در این مسابقات نداشت و در اولین بازی‌اش با نتیجه 2 بر صفر مغلوب بورکینافاسو شد اما در ادامه با برتری 2 بر صفر برابر توگو، تساوی بدون گل مقابل اسواتینی، برتری یک بر صفر برابر اسواتینی در بازی برگشت و پیروزی 3 بر یک مقابل بورکینافاسو جایگاهش را در گروه B بهبود بخشید.

شاگردان بوبیستا در حال حاضر با 10 امتیاز در تعقیب بورکینافاسوی 10 امتیازی هستند و تنها به خاطر گل‌ زده کمتر در رده دوم گروه ایستاده‌اند و بالاتر از توگوی 5 امتیازی و اسواتینی 2 امتیازی قرار دارند.

کیپ‌ ورد در آخرین رده‌بندی فیفا جایگاه شصت‌وششم خود را حفظ کرد. بهترین رده این تیم در این رده‌بندی مربوط به ماه فوریه 2014 می‌شود که در جایگاه بیست‌وهفتم جهان قرار گرفت و بدترین جایگاه این تیم در رده‌بندی فیفا نیز مربوط به ماه آوریل 2000 می‌شود که در رده صد و هشتاد و دوم  جهان جای گرفت.

بر اساس آخرین لیست از بازیکنانی که به اردوی تیم ملی فوتبال کیپ ورد دعوت شده‌اند، تمامی بازیکنان این تیم به غیر از کوین راموس دروازه‌بان 29 ساله‌شان، لژیونر هستند و در لیگ‌های اسلواکی، پرتغال، بلژیک، مجارستان، ایرلند، مراکش، بلغارستان، آمریکا، جمهوری آذربایجان، روسیه، امارات، یونان، لهستان، عربستان، اسپانیا، سوئیس و اسکاتلند بازی می‌کنند.

برای نمونه گری رودریگس مهاجم 32 ساله در تیم المپیاکوس عضویت دارد، به‌به مهاجم 33 ساله در رئال ساراگوسا بازی می‌کند، گیبسون تاوارس مهاجم 21 ساله پیراهن بنفیکا را به تن دارد، برایان تکسیرا مهاجم 22 ساله عضو تیم اشتروم‌گراتس است، دوک مهاجم 23 ساله برای آبردین اسکاتلند بازی می‌کند و لوگان کاستا مدافع 22 ساله پیراهن تولوز را به تن دارد.

رایان مندز 33 ساله هم که در پست بال بازی می‌کند و از سال 2010 در عضویت این تیم است، با 63 بازی ملی رکورددار بیشترین بازی ملی در تاریخ این تیم آفریقایی است. او تا پایان فصل گذشته عضو تیم النصر امارات بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا