سریال خاتون
فوتبال جهان

آشنایی با رقبای نساجی در لیگ قهرمانان آسیا؛ الهلال پُرستاره و 2 تیم نسبتاً راحت

به گزارش امین گیمز، تیم فوتبال نساجی ایران در مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 24-2023 با الهلال عربستان، مومبای سیتی هند و نوبهار ازبکستان همگروه شد.

نساجی که به لطف قهرمانی در فصل 1401-1400 جام حذفی سهمیه آسیایی کسب کرد، به‌جز الهلال با تیم‌هایی همگروه شده که می‌تواند از پس آنها بربیاید و بخت صعود به دور حذفی را در اولین حضور داشته باشد. نگاهی به رقبای شاگردان سید مهدی رحمتی می‌اندازیم:

الهلال

18 قهرمانی لیگ حرفه‌ای عربستان و چهار جام لیگ قهرمانان آسیا، بخشی از افتخارات ثبت شده در تاریخ الهلال به شمار می‌رود که این عناوین، آبی‌های شهر ریاض را به پُرافتخارترین تیم در هر دو جام تبدیل کرده است. این تیم در هر دو دوره گذشته لیگ قهرمانان به فینال رقابت‌ها رسید که در یک سال پیروز شد و در یک فینال شکست خورد.

لیگ قهرمانان آسیا , تیم فوتبال نساجی مازندران , الهلال عربستان ,

الهلال یکی از تیم‌های تحت حمایت صندوق سرمایه‌گذاری عمومی عربستان بوده و ستاره‌های جذابی را در نقل‌وانتقالات به خدمت گرفته است. پُرافتخارترین تیم آسیا با خرید جذب مالکوم از زنیت، روبن نِوِس از ولورهمپتون، سرگئی میلینکوویچ ساویچ از لاتزیو و یاسین بونو از سویا، از جذب ستاره سیراب نشد و با عقد قرارداد با نیمار، خود را در فوتبال جهان بر سر زبان‌ها انداخت.

مومبای سیتی هند

نماینده هند فصل گذشته به قهرمانی لیگ برتر این کشور دست یافت و مجوز حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان را کسب کرد. دِس باکینگهام از کشور انگلیس که عمده دوران مربیگری خود را در نیوزیلند گذرانده، هدایت مومبای سیتی را بر عهده دارد و تیمش را برای دومین فصل متوالی به لیگ قهرمانان آسیا رساند. این تیم در فصل گذشته این مسابقات با کسب هفت امتیاز، پایین‌تر از الشباب عربستان در رده دوم گروه B گرفت که برای صعود به دور یک‌هشتم نهایی کافی نبود.

لیگ قهرمانان آسیا , تیم فوتبال نساجی مازندران , الهلال عربستان ,

مومبای سیتی یکی از تیم‌های زیرمجموعه گروه ورزش «سیتی» محسوب می‌شود؛ گروهی که مالکیت باشگاه منچسترسیتی را بر عهده دارد و به همین خاطر، بازیکنان مومبای سیتی با پیراهن آبی آسمانی به میدان می‌روند.

نوبهار ازبکستان

تیم نوبهار نیز فصل گذشته در رقابت‌های لیگ برتر و جام حذفی ازبکستان، به مقام نایب قهرمانی دست یافت و دستش به جام نرسید. دهه 1990 سال‌های پُرافتخاری برای نوبهار بود و این تیم طی شش سال، یک قهرمانی لیگ ازبکستان و سه قهرمانی جام حذفی این کشور را تجربه کرد. ساموئل بابایان که سابقه‌ای 27 ساله در مربیگری دارد، روی نیمکت تیم نوبهار نشسته است.

لیگ قهرمانان آسیا , تیم فوتبال نساجی مازندران , الهلال عربستان ,

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا