سریال خاتون
فوتبال جهان

آلگری: نباختن به اینتر هدف اول ما بود/ گل ناشیانه‌ای خوردیم

به گزارش امین گیمز، ماسیمیلیانو آلگری پس از تساوی یک – یک شب گذشته (یکشنبه) تیم‌های فوتبال یوونتوس و اینتر در ورزشگاه آلیانتس تورین راجع به تاکتیک‌های تیمش، دلیل اُفت بازی در نیمه دوم و اشتباه منجر به گل تساوی حریف توضیح داد.

در نخستین دربی ایتالیای فصل 24-2023 که دو نیمه کاملاً متفاوت داشت، ابتدا این یوونتوسی‌ها بودند که توسط دوشان ولاهوویچ به گل رسیدند هرچند تنها شش دقیقه بعد لائوتارو مارتینس گل خورده را پاسخ داد. این نتیجه در نهایت سبب شد که صدرنشینی اینتر به واسطه دو امتیاز اختلافش نسبت به اینتر رده دومی پابرجا بماند.

آلگری در پایان بازی گفت: گل واقعاً مفتی خوردیم مخصوصاً که تنها چند دقیقه بعد از گل خودمان رقم خورد. اینتر پیش از این هم نشان داده بود که وقتی فضا به دست آورد، از آن استفاده می‌کند. بنابراین فضا دادن به آنها مساوی است با آسان‌تر شدن کارشان برای رسیدن به گل. این را می‌دانستیم که آنها تمایل فراوانی دارند که بازیسازی را با پاس‌های کوتاه از کنار زمین شروع کنند و روی آنهم کار کرده بودیم، اما باز هم روی همین تاکتیک از اینتر گل خوردیم. شاید بهتر بود قبل از اینکه بگذاریم توپ به منطقه‌ای خطرناک از زمین‌مان برسد روی بازیکن صاحب توپ خطا می‌کردیم. آنها خیلی سریع توپ را از دروازه‌شان به محوطه جریمه ما رساندند و کاری که ما باید انجام می‌دادیم این بود؛ روگانی یا برمر مخصوصاً برمر به تورام نزدیک می‌شدند و روی او خطا می‌کردند تا نتواند توپ را پاس دهد. این یکی از مهمترین نقاط قوت اینتر است و ما هم تمام هفته روی آن کار کرده بودیم، اما باز هم دقیقاً از همین تاکتیک گل خوردیم.

 

یوونتوس توسط بازیکنان هجومی‌ و میانی‌اش، کنار یکدیگر سخت تلاش کردند تا با پرس از بالا، بازیسازی اینتری‌ها از خط دفاعی را مختل کنند. آلگری در این باره هم گفت: شانس همیشه در خانه افراد شجاع را می‌زند. ما می‌بایست منسجم بازی و راهی برای ایجاد تعادلی بیشتر در حرکات‌مان نسبت به هفته‌های ابتدایی، پیدا می‌کردیم. باید به پیشرفت‌مان ادامه دهیم. داشتن یک دفاع منسجم و مستحکم بسیار مهم است. هدف اصلی ما در بازی امشب نباختن بود، چون ادامه بازی‌های بدون شکست، روحیه تیم را در این فرایند پیشرفت ارتقا می‌دهد.

یکی از حواشی مهم بازی، شادی پس از گل جنجالی دوشان ولاهوویچ بود که به نظر می‌رسید دارد جواب منتقدانی که در هفته‌های اخیر روی اعصابش راه رفته بودند را می‌دهد. آلگری درباره ژست مهاجم صرب تیمش اظهار داشت: من فکر می‌کنم که دوشان امشب بهترین عملکردش از زمان پیوستن به یوونتوس را ارائه کرد. او از نظر فیزیکی به استفان دفرای (مدافع اینتر) سر بود و با متمایل شدن کیه‌زا به کناره‌ها، او فضای بیشتری برای مانور داشت. بله مدتی بود که دوشان گل نمی‌زد، اما او همیشه سخت تلاش کرده است. در ضمن فراموش نکنید که او فقط 23 ساله سن دارد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا