سریال خاتون
فوتبال جهان

آماده‌باش اتلتیک بیلبائو برای تصاحب سهمیه اوساسونا در لیگ کنفرانس

به گزارش امین گیمز، روز گذشته (جمعه) اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) با انتشار بیانیه‌ای رسمی از محرومیت باشگاه اوساسونا از حضور در فصل آینده رقابت‌های لیگ کنفرانس خبر داد، تورنمنتی که تیم منطقه پامپلونای اسپانیا به واسطه کسب عنوان هفتمی در فصل اخیر لالیگا، سهمیه‌اش را کسب کرده‌ بود.

دلیل این مجازات به ماجرایی جنجالی برمی‌گردد که 10 سال پیش و در دو فصل متوالی رخ داد. در آن ماجرا که در اسپانیا با عنوان «پرونده فساد اوساسونا» شناخته می‌شود، قرمزپوشان السادار در دو فصل 13-2012 و 14-2013 اقدام به تبانی برای تعیین نتایج برخی از بازی‌های‌شان کردند. تخلف این باشگاه در مراجع قضایی داخلی اثبات و به سبب آن در ماه ژانویه سال جاری اتهامات رئیس سابق باشگاه میگل آرانچو و 5 تن از دیگر مدیران وقت باشگاه به سوء استفاده از منسب، کلاهبرداری، جعل سند و فساد اثبات و آنها به حبس محکوم شدند. در تحقیقات صورت گرفته درباره این پرونده مشخص شد که باشگاه مبلغ 650 هزار یورو که از سایر تیم‌های لیگ برای رقم زدن نتایجی خاص دریافت کرده بود را به بازیکنانش پرداخت کرده است.

اکنون یوفا نیز تصمیم به مجازات باشگاه اوساسونا گرفته است و به سبب آن، این تیم شانس حضور در یک تورنمنت اروپایی را از دست داده است. مقامات باشگاه اوساسونا اما نسبت به حکم صادره از یوفا معترض هستند و علیه آن فرجام‌خواهی کرده‌اند اما با توجه به محرز بودن تخلف مدیران پیشین این باشگاه احتمال ثمربخش بودن اعتراض آنها ضعیف است.

به همین دلیل به باشگاه اتلتیک بیلبائو – تیمی که فصل گذشته یک رده پایین‌تر از اوساسونا در جایگاه هشتم به کارش در لالیگا پایان داد – اطلاع داده شده است که خودش را برای حضور در فصل آینده لیگ کنفرانس آماده کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا