سریال خاتون
فوتبال جهان

آنچلوتی: ناامید نشدن تیم، از دیرگل زدن برایم مهمتر است

به گزارش امین گیمیز، رئال مادرید از اولین آزمون اروپایی‌اش در این فصل از رقابت‌ها سربلند خارج شد، هرچند بسیار سخت. کهکشانی‌ها که 94 دقیقه هر چه زدند به در بسته خورد، در نهایت با گلزنی جود بلینگام در وقت‌های تلف‌شده، یونیون برلین را تسلیم کردند. با این حال شیوه پیروزی تیم میزبان باعث شد که در پایان بازی انتقاداتی از کارلو آنچلوتی و تیمش صورت بگیرد که البته سرمربی ایتالیایی خیلی به آنها توجهی نداشت.

آنچلوتی پس از بازی گفت: من در مورد اینکه تیمم در این فصل چند تا گل خواهد زد، کسی را به چالش نکشیده‌ام. بازی امشب یک تست سخت بود، چون حریف بسیار منظم بازی می‌کرد. آنها چند لایه دفاع می‌کردند و فضای زیادی برای گردش توپ بین خطوط باقی نگذاشته بودند. عملکرد تیم ما در پرسینگ و بازپس‌گیری توپ خوب بود. بله می‌شد زودتر به گل برسیم، اما برای من مهم این است که تیم تا آخرین لحظات برای رسیدن به گل تلاش کند. رئال مادرید تا بازی تمام نشود، از کسب پیروزی ناامید نمی‌شود. این ویژگی نه برای من یا بازیکنان، برای روحیه باشگاه حیاتی است.

 

آنچلوتی در پاسخ به این سؤال که آیا از عملکرد بازیکنانش در نیمه اول عصبانی بوده و بین دو نیمه چیزی در این باره به آنها گفته است، تأکید کرد: خیر، عصبانی نبودم. فقط یکی دو مورد بود که تصحیح شد. به بازیکنان گفتم که لازم است بیشتر انرژی صرف کنند و اینکه هرچه از زمان بازی می‌گذرد آنها بیشتر به عقب برمی‌گشتند و نباید این اتفاق رخ دهد. در نیمه دوم توجه بیشتری به جزئیات کار صورت گرفت به خصوص روی استفاده از ضربات شروع مجدد که یونیون برلین در نیمه اول بسیار خوب دفاع می‌کرد، اما ما همیشه گوش به زنگ بودیم تا به محض از دست دادن فرصت از آن استفاده کنیم.

سرمربی کهکشانی‌ها سپس به تمجید از ناجی انگلیسی تیمش پرداخت که تنها گل بازی را به ثمر رساند. او گفت: بلینگام بازیکن توانایی است. این خصلت برای یک بازیکن بسیار مهم است. البته او کمی هم خوش‌شانس بود. گل‌مان شبیه گلی بود که در بازی مقابل ختافه زدیم. توپ سرگردان شد و بلینگام هم هوشیار‌تر و فرصت‌‌طلب‌تر از سایرین بود. به هر حال او کیفیت بالایی دارد و همین از سایر بازیکنان متمایزش می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا