سریال خاتون
فوتبال جهان

اتلتیکو با فتح دربی به شکست‌ناپذیری و صدرنشینی رئال مادرید پایان داد

به گزارش امین گیمیز، در آخرین و مهمترین بازی هفته ششم لالیگا، شب گذشته (یکشنبه) از ساعت 22:30 به وقت تهران، تیم‌های فوتبال اتلتیکو و رئال اولین دربی مادرید را در فصل جدید لالیگا برگزار کردند که این بازی با برتری 3 بر یک قرمزوسفیدپوشان پایتخت اسپانیا خاتمه یافت.

در دیداری که روخی‌بلانکو میزبانش بود، آلوارو موراتا خیلی زود دروازه تیم سابقش را باز کرد. مهاجم اسپانیایی تنها چهار دقیقه پس از آغاز بازی گل نخست خود را به ثمر رساند. شاگردان دیه‌گو سیمئونه در دقیقه 18 با زدن گل دوم‌شان توسط آنتوان گریزمان، شوک بعدی را به رقیب همشهری وارد کردند. رئال مادرید در دقیقه 35 توسط هافبک آلمانی کهنه‌کار خود، تونی کروس یکی از گل‌های خورده را جبران کرد و به بازگشت به بازی امیدوار شد، اما درست در آغاز نیمه دوم، موراتا یک بار دیگر دروازه کهکشانی‌ها را باز کرد و بعد از این گل دیگر توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد.

به این ترتیب رئالی‌ها که هر پنج بازی قبلی‌شان را برده بودند، برای اولین بار در فصل جدید لالیگا طعم شکست را چشیدند و از جمع تیم‌‌های شکست‌ناپذیر جدول خارج شدند. اکنون تنها دو تیم کاتالان، بارسلونا و جیرونا که هر دو با 16 امتیاز و برحسب تفاضل گل به ترتیب در رده‌های اول و دوم جدول قرار دارند، بدون شکست هستند. رئال مادرید هم با 15 امتیازی که از قبل بازی داشت در رده سوم به کارش در هفته ششم لالیگا پایان داد. این در حالی است که اتلتیکومادرید با کسب سومین پیروزی خود و یک بازی کمتر 10 امتیازی شد و به رده پنجم جدول لالیگا صعود کرد.

اتلتیکومادرید در حالی اولین دربی فصل را برد که تنها یکی از 14 بازی قبلی‌اش در لالیگا مقابل رئال مادرید را برده بود (هفت تساوی و شش شکست) هرچند با این نتیجه شمار بازی‌های بدون شکست متوالی روخی‌بلانکو برابر همشهری‌اش در لیگ، به هفت بازی افزایش یافت.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا