سریال خاتون
فوتبال جهان

احتمال تغییری بی‌سابقه در تیم ملی انگلیس؛ یک زن جانشین ساوت‌گیت می‌شود؟

به گزارش امین گیمز، سران فوتبال انگلیس همیشه دنبال راهی برای متمایز کردن این کشور از دیگر کشورهای صاحب قدرت در فوتبال اروپا بوده‌اند، حالا می‌خواهد با برگزار کردن بازی در تعطیلات کریسمس و برگزاری یک تورنمنت اضافه در طول فصل باشد یا سپردن سکان هدایت تیم ملی‌شان به یک مربی زن؛ البته مورد آخر هنوز عملی نشده است، اما اگر اجرایی شد تعجب نکنید.

به گزارش مارکا، پس از صعود تیم ملی بانوان انگلیس به فینال جام جهانی زنان 2023 – دیداری که باید به مصاف اسپانیا بروند – سران فوتبال این کشور آنقدر تحت تأثیر قرار گرفته‌اند که ممکن است سرمربی این تیم سارینا ویگمان را جانشین گرت‌ ساوت‌گیت سرمربی تیم ملی فوتبال مردان‌شان کنند.

ساوت‌گیت که سال 2016 هدایت سه‌شیر را برعهده گرفت، تا پایان یورو 2024 با اتحادیه فوتبال انگلیس قرارداد دارد و ویگمان تا یک سال بعد از آن یعنی تا 2025 که البته مذاکراتی برای تمدید قرارداد این زن هلندی صورت گرفته است. انگلیس با هدایت ویگمان فاتح یورو 2022 شد و حالا تیم او در آستانه کسب افتخاری حتی بزرگتر است.

 

مارک بولینگام مدیراجرایی اتحادیه فوتبال انگلیس درباره سناریوی تغییر در کادر فنی سه‌شیر در صورت جدایی ساوت‌گیت، گفت: جواب ما به این سؤال این است که بهترین فرد را برای هدایت تیم ملی انتخاب خواهیم کرد. سارینا هم دارد کاری بزرگ را انجام می‌دهد و ما امیدواریم که او برای مدتی طولانی اینجا بماند. من فکر می‌کنم سارینا می‌تواند هر کاری را که در فوتبال می‌خواهد انجام دهد. اگر در آینده او تصمیم بگیرد که مربیگری در فوتبال مردان را تجربه کند، مذاکره با وی برای هدایت تیم ملی مردان‌مان جالب خواهد شد، اگرچه تصمیم نهایی با اوست.

در تاریخ فوتبال حرفه‌ای جهان تا به حال هرگز یک مربی زن هدایت تیم مردان را برعهده نداشته و تنها مورد استثنا هانا دینگلی است که برای مدتی کوتاه در زمستان سال گذشته مربی تیم فارست گرین راورز در دسته چهارم فوتبال انگلیس بود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا