سریال خاتون
فوتبال جهان

احتمال مربیگری اسپالتی در تیم ملی ایتالیا کمرنگ شد/ فدراسیون فوتبال ایتالیا سنت‌شکنی نمی‌کند

به گزارش امین گیمز و به نقل از نشریه گاتزتا دلواسپورت، در حالی که از لوچانو اسپالتی به عنوان اصلی‌ترین گزینه هدایت تیم ملی ایتالیا بعد از کناره‌گیری لوچانو اسپالتی یاد می‌شود، استخدام این مرد ایتالیایی با یک مانع روبه‌رو است؛ تمام نشدن قرارداد او با ناپولی. با توجه به همین موضوع، در صورتی که هر تیمی بخواهد اسپالتی را استخدام کند باید غرامت فسخ قرارداد اسپالتی را که نزدیک به 3 میلیون یورو است به ناپولی بپردازد. تیم ملی ایتالیا هم از این قاعده مستثنی نیست اما این سازمان قصد ندارد چنین رقمی را بپردازد. در واقع پرداخت این مبلغ به ناپولی همانا و آغاز دردسرهای حقوقی برای نهاد حاکم بر فوتبال ایتالیا همانا.

فدراسیون فوتبال ایتالیا هرگز برای استخدام یک مربی تحت قرارداد با یکی از باشگاه‌های داخلی، چیزی به عنوان غرامت فسخ قرارداد نپرداخته است. این سیاست مسئولان فدراسیون به منظور برخورد یکسان با تمام باشگاه و جلوگیری از ایجاد شائبه کمک دولتی به یک تیم خاص است. در مورد ناپولی حتی داستان می‌تواند جنجالی‌تر هم باشد چرا که اسپالتی سرمربی این تیم نیست و اگر فدراسیون بخواهد بابت استخدام او پولی به ناپولی بپردازد، صرفاً جیب مدافع عنوان قهرمانی فصل گذشته سری A را پرپول‌تر خواهد کرد.

 

اسپالتی 64 ساله تا سال 2024 با ناپولی قرارداد دارد و به همین دلیل هنوز از این تیم حقوق می‌گیرد. اگرچه در اکثر موارد مشابه، باشگاه‌ها از فسخ قرارداد با رضایت دوطرفه برای خلاص شدن از پرداخت حقوق به مربی مستعفی یا اخراجی استقبال می‌کنند، اما در مورد ناپولی به نظر می‌رسد که غرامت فسخ قرارداد او به اندازه‌ای هست که ناپولی ترجیح بدهد همچنان به او حقوق بدهد تا اینکه این غرامت را از دست بدهد. البته طبق قرارداد میان دو طرف، بند فسخ 3 میلیون یورویی با گذشت هر ماه 250 هزار یورو کاهش پیدا می‌کند.

با این شرایط به نظر می‌رسد که شانس اسپالتی برای انتصاب به عنوان سرمربی تیم ملی ایتالیا بسیار کمرنگ شده است مگر اینکه اورلیو دلورنتیس رئیس باشگاه ناپولی حاضر به فسخ قرارداد او شود. در غیراینصورت، باید انتظار مذاکره فدراسیون فوتبال ایتالیا با گزینه‌های بعدی به خصوص آنتونیو کونته که او نیز بدون تیم است را داشت.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا