سریال خاتون
فوتبال جهان

اسنایدر: اهدای توپ طلای 2010 به مسی به جای من بی‌انصافی بود

به گزارش امین گیمز، درباره شایستگی برندگان جوایز فردی، همواره بحث و حرف‌و‌حدیث‌هایی وجود داشته و در مورد توپ طلا این داستان همیشه جنجالی‌تر بوده است. یکی از دلایل اصلی این موضوع هم متفاوت بودن متر و معیارهای انتخاب برنده در سال‌های مختلف است. در واقع تا قبل از ادغام توپ طلا با جایزه فیفا در سال 2009، در آن سال‌هایی که تورنمنت‌های ملی مهمی مانند جام جهانی یا جام ملت‌های اروپا در تقویم فوتبال قرار می‌گرفت، برنده توپ طلا از تیم قهرمان این رویدادها انتخاب می‌شد.

سال 2010 اما با انتخاب لیونل مسی این قاعده نقض شد. او در حالی که تنها افتخارش قهرمانی لالیگا با بارسلونا بود، بالاتر از تمام ستاره‌های تیم ملی اسپانیایی که قهرمان جام جهانی شد و وسلی اسنایدر ستاره هلند نایب قهرمان، توپ طلا را برد. اسنایدر نه تنها در رده ملی با هلند به فینال رسید بلکه در رده باشگاهی هم فصل خوبی را سپری کرده بود و با اینتر قهرمان لیگ قهرمانان شده بود. با این حال او پس از مسی، اینیستا و ژاوی چهارمین نفر شد که این اتفاق به نظر او ناعادلانه بوده است.

او در یک گفت‌و‌گوی تلویزیونی اظهار داشت: به نظر من به نظرم اینکه توپ طلای 2010 را به جای من به مسی دادند، کمی غیرمنصفانه بود. با این حال من بابت نبردن آن گریه نخواهم کرد. توپ طلا یک جایزه فردی است و ترجیح من بردن جام‌های تیمی است. اگر قرار بود من از بین قهرمانی لیگ قهرمانان و توپ طلا، یکی را انتخاب کنم، قطعاً لیگ قهرمانان را انتخاب می‌کردم و بابت کسب آن افتخار با اینتر بسیار راضی‌ام.

ستاره سابق اینتر و رئال مادرید درباره ناکامی‌اش در جام جهانی 2010 نیز گفت: آن سال ما شایستگی پیروزی مقابل اسپانیا و قهرمانی را داشتیم اما تیم ملی اسپانیا فراتر از یک تیم باورنکردنی بود. به نظر من رسیدن به فینال هم دستاوردی خارق‌العاده بود اما من هنوز هم بابت باختن در آن بازی و از دست دادن قهرمانی حسرت می‌خورم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا