سریال خاتون
فوتبال جهان

اظهارات جنجالی مدیر برنامه‌های مانه: رنگ پوست و دستمزد سادیو، بایرنی‌ها را اذیت می‌کرد!

به گزارش امین گیمز، سادیو مانه مهاجم سنگالی تیم فوتبال بایرن مونیخ اخیراً به حضور یک ساله‌اش در بایرن مونیخ پایان داد و با قراردادی به ارزش 30 میلیون یورو به تیم النصر عربستان پیوست. ستاره پیشین لیورپول یک فصل حضورش در بایرن مونیخ که تحت الشعاع درگیری فیزیکی با هم‌تیمی‌اش لروی سانه و همینطور مصدومیتش پیش از آغاز جام جهانی 2022 قرار گرفت، 38 بازی در تمامی رقابت‌ها برای باواریایی‌ها انجام داد و آمار 12 گل زد و 6 پاس گل را از خود برجای گذاشت.

باکاری سیسه مدیر برنامه‌های سادیو مانه در گفت‌وگو با «رادیو مونت کارلو» فرانسه گفت: همه کسانی که از فوتبال اروپا آگاهی دارند می‌دانند که لروی سانه انسان بسیار متواضعی است، در حالی که سادیو مانه انسان بسیار آرامی است و در هر جایی که بازی کرده این را نشان داده است. حرف‌های اشتباه زیادی در مورد آن اتفاق (درگیری مانه و سانه) گفته شد. شایعات کثیفی از مطبوعات آلمان بیرون آمد و آنها مانه و سانه را مقابل هم قرار دادند. حتی مدعی شدند که سادیو 500 هزار یورو از سوی باشگاه بایرن مونیخ جریمه نقدی شد که این دروغ بود.

وی افزود: لروی سانه پس از این آن ماجرا از سادیو عذرخواهی کرد. چرا؟ چون می‌دانست که این او بود که همه چیز را هم ریخت. سانه با برخی از بازیکنان بایرن تماس گرفته و به آنها گفته بود “من برای سادیو پیامک فرستاده‌ام، به او بگویید پاسخ بدهد”، سادیو پاسخ لروی را داد و عذرخواهی او را پذیرفت اما به او گفت که این اتفاق نباید تکرار شود.

مدیر برنامه‌های مهاجم سنگالی النصر در پاسخ به این پرسش که « آیا صحت دارد که سانه به مانه توهین نژادی کرده بود و بایرن در این ماجرا از او محافظت کرد؟»، خاطرنشان کرد: بله همین‌طور بود. من نمی‌توانم وارد جزئیات خاصی شوم به همین دلیل گفتم که از طرف بایرن به مانه بی‌مهری صورت گرفت و این دیوانه‌کننده است.

سیسه افزود: سادیو تا آخرین لحظه حرفه‌ای بود اما مدیران بایرن منصف نبودند. آنها ابتدا اطلاعاتی به رسانه‌ها دادند که آماده بودند سادیو را به قیمت 20 میلیون یورو بفروشند اما بعد از اینکه او به تمرین بازگشت و دیدند خوب کار می‌کند، رقم درخواستی‌شان را برای فروش او به 30 میلیون یورو افزایش دادند.

وی تصریح کرد: این یک تصمیم فوتبالی نبود. دستمزد سادیو آلمان‌ها را آزار می‌داد. آنها درک نمی‌کردند که چطور یک آفریقایی به باشگاه بایرن ملحق می‌شود و بالاترین دستمزد را در بین بازیکنان این تیم دارد، بنابراین می‌خواستند از شر او خلاص شوند. آنها هرگز با ما صحبت نکردند. آنها هرگز رو در رو به سادیو نگفتند که می‌خواهند از شر او خلاص شوند. آنها فقط توخل را جلو فرستادند تا به سادیو بگوید که او گزینه سوم برای پست بال چپ خواهد بود.

مدیر برنامه‌های ستاره پیشین لیورپول صحبت‌های خود را این‌طور ادامه داد: سادیو چیزی برای اثبات خود به آلمانی‌ها ندارد. او به لطف بایرن تبدیل به چیزی که هست نشد، بلکه به لطف لیورپول تبدیل به چنین بازیکنی شد. بایرن قدر او را ندانست. آنها این همه پول را به یک بازیکن آفریقایی پرداخت کردند و این به آنها صدمه زد. سادیو پول آنها را ندزدید. او از همان اولین دیداری که با بایرنی‌ها داشت، به آنها قول داد که به این تیم ملحق خواهد شد، بدون اینکه صحبتی در مورد دستمزدش داشته باشد. این ما بودیم که در مورد دستمزد او مذاکره کردیم.

باکاری سیسه در پایان خاطرنشان کرد: اگر رنگ پوست سادیو مانه، لروی سانه را آزار می‌داد، رنگ پوست او مسئولان باشگاه بایرن مونیخ را نیز آزار می‌داد، چون آنها نمی فهمیدند چرا باید این مقدار پول را به این پسر بپردازند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا