سریال خاتون
فوتبال جهان

اعتراض دلورنتیس به فروش حق پخش بازی‌های سری A به DAZN و اسکای

به گزارش امین گیمیز، اورلیو دلورنتیس مالک باشگاه ناپولی می‌گوید اعطای امتیاز پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال باشگاه ایتالیا به دو شبکه DAZN و اسکای اسپورت ایتالیا، مرگ فوتبال ایتالیا را در پی خواهد داشت.

به موجب قراردادی جدید که میان سازمان لیگ فوتبال ایتالیا با شبکه‌های DAZN و اسکای بسته شده است، این دو شلکه تلویزیونی از فصل 25-2024 تا فصل 29-2028 پخش کننده انحصاری بازی‌های سری A خواهند بود. مجموع رقمی که این دو شبکه به سازمان لیگ فوتبال ایتالیا می پردازند حداقل 4.5 میلیارد یورو خواهد بود و تا الان 17 تا از 20 باشگاه سری A به آن چراغ سبز نشان داده‌اند. دو باشگاه سالرنیتانا و کالیاری رأی مخالف داده‌اند، در حالی که ناپوی حتی حاضر به رأی دادن هم نشده است.

بعد از جلسه‌ای که در آن فروش حق پخش بازی‌های لیگ دسته اول فوتبال ایتالیا به DAZN و اسکای اسپورتس ایتالیا تصویب شد، دلورنتیس که از این اتفاق بسیار خشمگین بود، حرکت عجیبی انجام داد. درست زمانی که لوئیچی دی‌سیرو رئیس سازمان لیگ ایتالیا داشت درباره این قرارداد با یک رسانه صحبت می‌کرد، او میان حرف‌هایش پرید و گفت: این قرارداد برای فوتبال ایتالیا یک ضرر بزرگ است. چنین پیشنهاد‌هایی فوتبال ایتالیا را خواهد کشت. اسکای و DAZN کفایت لازم را ندارند. آنها به نفع فوتبال ایتالیا کار نمی‌کنند. ارزش فوتبال ما باید از طریق سرمایه‌گذاری بالا برود. هواداران دارایی واقعی ما هستند.

یکی از پیشنهادهایی که برای پخش تلویزیونی بازی‌های سری A مطرح شد، تأسیس یک شبکه اختصاصی توسط سازمان لیگ فوتبال ایتالیا بود که دلورنتیس حامی آن بود اما گویا مسئولان این سازمان همچنان ترجیح می‌دهند که حق پخش بازی‌ها را بفروشند. بر این اساس، شبکه DAZN‌ پیشنهاد داده که بابت پخش 10 بازی سری A تا سال 2029، در هر سال 700 میلیون یورو بپردازد. شبکه اسکای هم بابت پخش سه بازی در هر  هفته، سالانه 200 میلیون یورو پیشنهاد داده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا