سریال خاتون
فوتبال جهان

انتقاد دشان از فیفا بابت برگزاری جام جهانی 2030 در 6 کشور

به گزارش امین گیمیز، فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) با اعلام رسمی میزبانی مشترک سه کشور اسپانیا، پرتغال و مراکش از مسابقات جام جهانی 2030، خبر داد که سه بازی اول این تورنمنت معتبر به به مناسبت صدمین سالگرد مسابقات جام جهانی در کشورهای اروگوئه، آرژانتین و پاراگوئه برگزار خواهد شد که این تصمیم فیفا برای برگزاری این مسابقات در 6 کشور مخالفان و موافقانی هم داشته است. دیدار افتتاحیه بیست‌وچهارمین دوره جام جهانی در مونته‌ویدئو اروگوئه برگزار خواهد شد، این در حالی است که اروگوئه در سال 1930 میزبان اولین دوره این مسابقات بود.

دیدیه دشان که شاگردانش را برای دیدار با هلند در مرحله انتخابی یورو 2024 و بازی دوستانه با اسکاتلند آماده می‌کند، در انتقاد از این تصمیم فیفا گفت: فراتر از این واقعیت که فیفا قرار است جام جهانی 2030 را در چندین کشور سازماندهی ‌کند، جنبه متمایز آن برگزاری بخشی از این مسابقات در قاره آمریکای جنوبی است. من نمی‌دانم کدام کشورها درگیر سفر به آن منطقه خواهند شد اما این بدین معنی است که کشورهای آمریکای جنوبی مزیت بازی در قاره خود را خواهند داشت و سایر کشورها مجبور به سفر به قاره‌ای دیگر خواهند شد.

وی افزود: من نمی دانم چه کسی تصمیم‌گیری می‌کند اما این واقعیت را از شما پنهان نمی‌کنم که من چیزهایی را دوست دارم که در سطح ورزشی و اخلاقی، منطقی باشند. من فکر نمی‌کنم منطق چندانی در مورد برگزاری جام جهانی 2030 به این شکل وجود داشته باشد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

دکمه بازگشت به بالا